'Ben Yoruldum Hayat' Müzikseverlerle Buluştu

Uzun bir uğraş sonucu ilk albümünü sevenleri ile buluşturan Sarıkaya, albümünü Vali Kemal Yurtnaç’a hediye etti.
Yayınlanma tarihi: 22 Kasım 2016, Salı günü, saat: 14:22

Bütün umutlarının tükendiği bir an “Ben yoruldum hayat, gelme üstüme, diz çöktüm dünyanın namert yüzüne” diyerek tüm Türkiye’nin gönlüne dokunan, Yozgat’ın son yıllarda yetiştirdiği nadir sanatçılardan birisi olan Mümin Sarıkaya’nın ‘Ben Yoruldum Hayat’ şarkısıyla aynı adı taşıyan albümü müzikseverlerle buluştu.

Albümle aynı adı taşıyan, "Ben Yoruldum Hayat" ve daha önce single olarak yayınladığı "Al Başımdan Bu Dertleri" şarkısının da bulunduğu albümde 10 eser yer alıyor. Albümde 6 şarkının söz ve müziği Mümin Sarıkaya'ya ait. 

Ayrıca Neşet Ertaş, Ali Osman Nebioğlu, Nurullah Akçayır gibi ustaların eserlerini yorumlayan Mümin Sarıkaya, albüm düzenlemelerinde Göksun Çavdar, Cihan Sezer, Alper Atakan gibi önemli müzisyenlerle çalıştı.
 
Mümin Sarıkaya’yı tebrik eden Vali Kemal Yurtnaç, Yozgat’tan böylesine nadide bir sanatçının çıkmış olmasından dolayı mutlu olduğunu söyledi.
 
Mümin Sarıkaya’nın çıktığı bu yolda kendisini yalnız bırakmayacaklarını söyleyen Vali Yurtnaç, “Ben yoruldum hayat şarkısını ilk dinlediğimde hem sözlerinden hem de yorumdan çok etkilendim. Şarkıyı yazan ve söyleyenin Yozgatlı olduğunu öğrendiğim de ise çok da şaşırmadım. Çünkü Yozgat, Nida Tüfekçi gibi büyük bir sanatçıyı Türkiye’ye kazandırmış bir şehir. Bu gün baktığımız zaman ilimizden yine kaliteli sanatçılar çıktığını görüyoruz. Bunlardan bir tanesi de Mümin Sarıkaya kardeşimiz ve nihayet ilk albümünü de çıkardı. Yazdığı bir şarkıyla bir anda tüm Türkiye’nin gündemine oturdu. Bu yolda Yozgat Valiliği olarak elimizden gelen tüm desteği kendisine vermeye hazırız. Ülke gündeminde olan bu tür değerlerimizi hiçbir zaman yalnız bırakmayacağız. Ben kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.
 
Mümin Sarıkaya ise, yıllar sonra bile dinlenecek ve unutulmayacak şarkılar yapacağını belirterek, “Ben yoruldum hayat” şarkısının bu kadar tutulacağını ve bir anda Türkiye’de ses getireceğini hiç tahmin etmiyordum. Şarkımın bu kadar sevilmesi ve tutulmasından dolayı çok mutluyum. Bu süreçte gerek Yozgat Valiliği gerek Yozgat halkı hep benim yanımda oldu. Biz öyle şarkılar yapacağız ki 20 yıl sonra da dinlenecek.” diye konuştu. Sarıkaya, albümünün hazırlanmasında ve çıkmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.
 
Öte yandan, bir çok sanatçının seslendirdiği, her mekanda tekrar tekrar istek alan ve reyting rekorları kıran dizilerde de sıklıkla kullanılan ‘Ben yoruldum hayat’ şarkısı internet üzerinde de 105 milyondan fazla kişiye ulaşmış durumda.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 1 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki