Yozgat Belediyesi tarafından projelendirilerek Eser İşhanının tarihi görüntüsüne kavuşturulması ve çevre düzenlemesinde sona gelindi. Eser İşhanı ve Halk Bankasının bulunduğu yapılarda inşaat sürecine geçilerek, yaz sonuna kadar planlanan düzenlemeler bitirilmiş olacak.

Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan çalışmlara ilişkin yaptığı açıklamada, "Yapılacak düzenleme yaz sonuna kadar tamamlanmış olacak ve meydana son derece modern ve estetik bir görünüm kazandırmış olacağız. Eser işhanı, halk bankası ve meydan yeri caddesi bölümünde ihaleyi kazanan firma, çalışmalarına başladı. Çalışmalar 4 ay içerisinde tamamlanacak ve Yozgat' a yakışır estetik ve modern mekanlar ortaya çıkacak. Meydanımız gerçekten bir meydan olacak ve Yozgatımız farklı bir güzellikle tanışacak." dedi.

Daha önce bu proje kapsamında yapılan Büyük Sinema kaplama işinin, Yozgat Halkı tarafından çok beğenildiğini vurgulayan Başkan Arslan, Bu projenin tamamlanmasıyla Cumhuriyet Alanı'nda bir bütünlük oluşturulmuş olacağını ifade etti.