Bilim ve Sanat Merkezi'nde TÜBİTAK Rüzgarı

Yozgat Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri, yıl içerisinde hazırladıkları çeşitli çalışmalarını sergiledi.
Yayınlanma tarihi: 08 Haziran 2016, Çarşamba günü, saat: 08:58

Yozgat Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri, yıl içerisinde hazırladıkları çeşitli çalışmalarını sergiledi.

Öğrencilerin bu yıl hazırladığı projelerden birisi olan robotlar ilgi çekti. Serginin büyük bir çoğunluğu okulun ismine yakışır bir şekilde gerçekleştirilmiş olup tabletlerden koordine edilen robotlardan oluştu.

Yozgat Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezi okulunda açılan serginin açılışını Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş yaptı.

Açılış sırasında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, "Gerçekten insan hayatını kolaylaştıran bilimin ışığında çok yararlı icatların çıktığından şüphem yok.Sergide emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
 
Sergi hakkında bilgi veren Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Kenan Şerefli, Bilim Sanat Merkezi olarak, öğrenciler tarafından hazırlanan projelerle ulusal ve uluslararası yarışmalarda Yozgat´ı temsil ettiklerini söyledi. 

Sergi, okul bahçesinde misafirlere edilen ikramlar ile son buldu.

Etiketler: sergi   bilim  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 5 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki