Sabah saatlerinde teröristleri etkisiz hale getirmek için Trabzon'un Maçka İlçesi Karağaçlı Yaylası'na operasyona giden Uzman Çavuş Osman Gazi Çetingöz devriye gezdiği sırada şehit düştü.
 
Şehit Çetingöz için Trabzon'da askeri tören düzenlendi. Düzenlenen törene şehit Çetingöz'ün acılı ailesi Kocaeli'nden Trabzon'a getirildi. 
 
Trabzon'un Ortahisar İlçesi Söğütlü Mahallesi'nde bulunan Trabzon İl Jandarma Alay Komutanlığı'nda düzenlenen törenle askeri uçakla memleketi Yozgat'a gönderildi.
 
Törene Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Cumhuriyet Başsavcısı Mithat Kutanoğlu, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Okçin Akşit, İl Emniyet Müdürü Ahmet Hakan Arıkan, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, şehidin babası Kerim ve annesi Huriye Çetingöz ile sivil ve askeri erkan katıldı.
 
Baba Kerim Çetingöz törende yaptığı konuşmada "Dedem Osmangazi'nin ismini oğluma verdim. Bir Osmangazi öldü ama bin Osmangazi doğar. Osmangaziler öldü diye sanmasınlar vatan sahipsiz kalır" dedi. Şehidin babasının bu konuşmasının ardından şehidin naaşı, cenaze aracına götürülürken babada askerlerle birlikte oğlunun cenazesini omuzladı. Bu sırada alanda bulunan sivil vatandaşlar, "Trabzon'dan şehit çıkması zorumuza gidiyor. Dik duruşundan dolayı seni tebrik ediyoruz. Helal olsun senin gibi babaya. Bizim de evladımız gitti" dedi. Vatandaşlar, babanın konuşmasının ardından alkışladıkları görüldü...  Törenin ardından şehidin cenazesi Trabzon Havalimanı'na götürülürken, buradan memleketi Yozgat'a gönderilmek üzere askeri uçakla Kayseri'ye gönderilecek.
  
KOMUTAN, "OĞLUNU KOLLAYAMADIM ANA. HAKKINI HELAL ET ANA"
Tören sırasında 2 gündür süren terörist avında sorumlu komutanın anne Çetingöz'e sarılarak, 'Anne kollayamadım oğlunu. Koruyamadım oğlunu ana. Hakkını helal et bana ana. ' diyerek gözyaşlarına boğuldu. Anne Çetingöz ise komutana 'Demek çok seviyordu' diyerek teşekkür etti. Tören sırasında duygusal anlar yaşandı.

Kaynak: trabzonhaber.com.tr