Kazım Arslan = Recep Tayyip Erdoğan’dır.
Buda nereden çıktı dediniz şimdi? 31 Mart seçimleri yaklaşırken aklıma Recep Tayyip Erdoğan’ın 2002 yılında hiç kimse ihtimal vermezken %34 oy oranıyla iktidara tek başına geldiği aklıma geldi.
 
Ne alaka dediniz şimdi de? Alaka büyük. Yeter ki bu yazıyı sonuna kadar ön yargısız okuyun.
 
Siirt’te okuduğu bir şiir nedeniyle haksız yere hapse atılan Recep Tayyip Erdoğan’a halk sahip çıktı, haksızlık yapıldı dedi, destek verdi. Bir halk hareketi olarak ortaya çıktı Recep Tayyip Erdoğan ve 2002 seçimlerinde halk, tüm güçlü partileri (ANAP, DYP, DSP, MHP) ve adayları silerek Recep Tayyip Erdoğan’ı ve partisini iktidara getirdi.
 
Yozgat’ta da 31 Mart seçimleri yaklaşırken halk Kazım Arslan’a haksızlık yapıldı diyor ve şu anda ona destek veriyor, sahip çıkıyor. Kazım Arslan da aynı Recep Tayyip Erdoğan gibi hareket ediyor.
 
Recep Tayyip Erdoğan iktidara geldikten sonra halkın ve vatandaşın faydasına olacağına inandığı devrim gibi kararları alırken kimseye danışmadı. Ben halkın içinden geldim, ben halktan biriyim, ben bilirim dedi. Eleştirdiler ama o yine de yaptı. Hakaret ettiler, kulaklarını kapattı. Recep Tayyip Erdoğan tüm engelleme çabalarına rağmen dediğini yaptı. Ve gördük ki yaptıkları gerçekten de halkın istekleri idi. Halkın hoşuna gitti. Halk sevindi, rantçılar, hortumçular, yıllardır Türkiye’yi sömürenler, Türkiye’nin kaymağını yiyenler kızdı.
 
Kazım Arslan da aynı Recep Tayyip Erdoğan gibi Yozgat halkının faydasına olacağına inandığı devrim gibi kararları uygulamaya koydu. Yıktı ama daha güzelini yaptı. Yıkamazsın dediler yıkarım dedi. Yapamazsın dediler yaparım dedi. Dediklerini de yaptı. Tüm engelleme çabalarına rağmen Kazım Arslan da eleştirilere, hakaretlere kulaklarını kapattı. Ve bu durum halkın hoşuna gitti. Halk sevindi, rantçılar, hortumcular, yıllardır Yozgat’ı ve Yozgatlıyı sömürenler, Yozgat’ın kaymağını yiyenler kızdı.
 
Recep Tayyip Erdoğan nasıl ki ne yaparsa Türkiye’yi düşündüyse Kazım Arslan’da ne yaparsa Yozgat’ı düşündü.
 
31 Mart seçimlerine yönelik Ak Parti’nin 11 madddelik manifestosuna bir bakın. Bir okuyun. Ne demişti Recep Tayyip Erdoğan manifestoyu açıklarken bir hatırlayalım.
 
Recep Tayyip Erdoğan 1 numara olarak şehir planları dedi. Kazım Arslan beş yıldır bunu söylüyor. Plan yapılmadan bugüne kadar gelinmiş, biz bundan sonra planlı gideceğiz dedi. Plan yaptı.
 
Recep Tayyip Erdoğan 2 numara olarak alt yapı ve ulaşım dedi. Kazım Arslan beş yıldır bunu söylüyor, bunun üzerine çalışıyor. Bunun çalışmasını yapıyor. Alternatif yollar yapıyor, caddeler açıyor, her yol yapımında, cadde açılışında, bulvar çalışmasında altyapıyı da yeniliyor.
 
Recep Tayyip Erdoğan 3 numara olarak kentsel dönüşüm dedi. Kazım Arslan da beş yıldır aynısını söyleyip, projelerini bile sundu.
 
Recep Tayyip Erdoğan 4 numara olarak planlama dedi. Silüeti bozan yapılara izin vermeyeceğiz, tarihi mekanları yeniden canlandıracağız dedi. Kazım Arslan beş yıldır bunu yapmadı mı? Yaptı. Tarihi konaklarımız bunun en güzel örneği.
 
Recep Tayyip Erdoğan 5 numara olarak akıllı şehirler dedi. Kazım Arslan beş yıldır bunu yapmadı mı? Yaptı. Belediye internet sitesinden online ödemeler, kapalı otobüs durakları, su kartlarına ATM’den para yükleme vs.
 
Recep Tayyip Erdoğan 6 numara olarak çevreye saygılı şehirler dedi. Millet bahçeleri dedi. Parklar dedi. Kazım Arslan beş yıldır bunları yapmadı mı? Yaptı.
 
Recep Tayyip Erdoğan 7 numara olarak şehre uygun gelişme projeleri dedi. Kültür merkezleri dedi. Kazım Arslan beş yıldır bunları yapmadı mı? Yaptı.
 
Recep Tayyip Erdoğan 8 numara olarak yatay şehirleşme dedi. Kazım Arslan beş yıldır bunu yapmadı mı? Yaptı. Yüksek kat vermedi müteahhitlere, müteahhit kılıklı bazı rantçılara.
 
Recep Tayyip Erdoğan 9 numara olarak halkla beraber yönetim dedi. Kazım Arslan bunu yapmadı diyebilirsiniz. Halkın faydasına olanı yapmak, halkla beraber yönetmek demektir. Yani Kazım Arslan bunu da yaptı.
 
Recep Tayyip Erdoğan 10 numara olarak şeffaflık dedi. Kazım Arslan’ın ne derece de şeffaf olduğunu, halkın ve vatandaşın bir kuruşunu yemediğini, yedirmediğini en azılı düşmanları bile söylemiyor mu? Söylüyor.
 
Recep Tayyip Erdoğan 11 numara olarak değer üreten şehirler dedi. Kazım Arslan’ın tüm yaptıkları Yozgat markasını değerlendirmek değil de nedir?
 
Gördüğünüz gibi Recep Tayyip Erdoğan ne dediyse beş yıldır hepsini Kazım Arslan zaten yapıyordu.
 
Recep Tayyip Erdoğan nasıl sessiz yığınların sesiyim, artık Türkiye’yi hortumcuların, rantçıların, üç beş tuzu kuru ailenin istedikleri yönetmeyecek, halkın istediği yönetecek diye ortaya çıktıysa, Kazım Arslan da aynı düsturla yola çıktı.
 
Yozgat’ı Ankara’da etkili bir kaç vekilin, bir kaç rantçının, hortumcunun değil, Yozgatlının istediği başkan yönetecek dedi ve başkan adaylığını açıkladı. Halkta Kazım Arslan’a sahip çıktı.
 
Şimdi anladınız mı neden Recep Tayyip Erdoğan = Kazım Arslan dediğimi.

Konuk Yazar