MHP Gene Başkan Adayı Süleyman Servet Sazak, Yozgat’ta MHP’nin ve Ülkücü Hareket’in kanaat önderleri ile Bir araya geldi. Sazak, Yozgat İl Kültür Müdürlüğü’nün toplantı salonundaki konuşmasında, “Bizim otağımız hiçbir ülkücüyü dışarıda bırakmayacak kadar büyüktür” dedi.

Yozgat Kültür Müdürlüğü Toplantı Salonundaki konuşmasında iç ve dış gelişmeleri değerlendiren Süleyman Servet Sazak, “Bugünün sorunlar yumağı haline gelen Türkiye’sinin içinde bulunduğu şartlardan çıkışının tek yolu MHP’dir. Sıkıntılı dönemden ülkeyi düzlüğe çıkartacak tek güç MHP ve Ülkücü Hareket’tir. Bu Ülkücü Hareket içerisinde kendimi bedel ödemiş bir nefer olarak görüyorum. Bu harekete yön vermek adına  bu göreve talibim” dedi.

Bu ülkeyi kim yönetecek? Kimler yönetecek? Sorularının tek bir cevabı olduğuna vurgu yapan Süleyman Servet Sazak, “Çok tabi ki bu ülkeyi Ülkücüler yönetebilir” dedi.

Her şeyden önce MHP’nin kendi içinde bölünmemesi gerektiğinin altını çizen Sazak, MHP’nin birlik ve bütünlüğünü muhafaza ederek ancak ülkenin yönetimine talip olabileceğini kaydetti. Sazak, “Bunu yapabilmek için de bir dil kullanmak lazım. Bugün maalesef kendi içimizde bu özlenen dili üslubu yakalayabilmiş değiliz. Şu an kullanılan dil, birbirini kardeş olarak gören insanların toplandığı yerde bir sinerji yaratmaz. Dolaysıyla biz, dilimizi hareketlerimizi kontrol etmeliyiz ki ülkeye ve millete örnek olabilelim” dedi.

"BİZİM OTAĞIMIZDA KİMSE DIŞARDA KALMAZ"
Bu noktada Ülkücü Hareket’in MHP içinde her zamankinden daha çok sevilmesi, saygı görmesi gerektiğini belirten Sazak, “Bizim otağımız hiç bir ülkücüyü dışarıda bırakmayacak kadar büyüktür” ifadesini kullandı.

Ülkedeki kaos sürecinin devam ettiğini ve edecek gibi göründüğünü söyleyen Sazak, “Çok fazla da bu süreçle ilgili konuşmak istemiyorum. Ama önümüzdeki 15 Mayıs’ta Allah yardımcımız olsun. Ordaki çalışmalar  sırasında Allah partimize zeval vermesin” şeklinde konuştu. 

MHP’nin fikri altyapısı zengin bir parti olduğunu kaydeden Sazak, “Ben Ülkücüyüm, ben ülkemi seviyorum” demenin tek başına yeterli olmadığnı söyledi. Sazak, “Bizim halka dönük nasıl bir propoganda yürüttüğümüze bakmamız lazım” dedi.

Sazak şunları söyledi: “Ben diyorum ki, bize öncelikle felsefi bir altyapı lazım. Diğer siyasi partilere bakarak hala MHP’de bu altyapı mevcut. Bu anlamda MHP tek partidir. MHP fikri bir zemin üzerine inşa edilmiş ve bir çınar gibi büyümüştür. Şimdi yapılması gereken değişiklik, değişim ya da paradigma değişikliği değil. Ben bizim hareketimizin güncellenmesi gerektiğine inanıyorum. Biz buna inanıyoruz. Yaratılıştan varoluşa, kadim değerlerimizden bugüne bilgi ve akıldan kaynaklanan bir felsefe bu. Bugünün evrensel değerleri ile geçmişi birleştiriyoruz. Biz suya bakarken, damlaya ve zerreye bakarken Allah’ı görüyoruz. Bizim bakış açımız budur. Baktığımız her şey yaradanın eseridir ve biz bunları korumakla mükellefiz. Bize Allah’ın verdiği görev bu.”

MHP’de “TÖRE” sözünün unutulur olduğunu belirten Sazak, “Töre cinayet ve adam dövme haline geldi. Öyle bir töre yok. Töre anlayarak, idrak ederek başlıyor. Adaleti ortaya koymayan bir töre töre değildir. Adalet yoksa töre de yoktur. Bugünün dünyasında evrensel değerler diye bize takdim edilen değerlerin hepsi bizim töremizde var. Dolaysıyla içinde demokrasi olmayan hiçbir değer bize fayda sağlamaz. Aklın dışında hiçbir yola tevessül etmeyeceğiz. Bu anlamda baktığımız zaman biz felsefi alt yapı olarak buradan başlıyoruz ve önce kendimize, partimize ve sonra Türkiye’ye adalet diyoruz” dedi.

“TÜM SORULARA VERİLECEK CEVABIMIZ VAR”
Sazak şunları söyledi: “Ben başbakan olacağım” diyenler var ama neyle? Fikir olmadan sen bir şey olursun ama ondan sonrası olmaz. Türkiye’nin müesseseleri dağılmış sen bunu nasıl toplayacaksın? Sistematik bozulmuş. Gelenekler bozulmuş, ritüeller bozulmuş. Bir tarafta Rusya, bir tarafta Suriye, Bir tarafta Atina, Tahran, Bağdat… Her taraftan çevrelenmişiz. Türkiye’nin geldiği nokta ABD ile Rusya’nın bir araya gelerek üzerinde ortak oyunlar oynadığı ülke olmasıdır ve Türkiye bölünme tehlikesi ile karşı karşıya. Eşari Osmanlıclık rüyasının tesiri altında kaldık. Türkiye’nin kendisi bölünme noktasına geldi. Burdan nasıl çıkacağız? Öncelikle bu sorulara cevap vermek lazım. Biz cevabımızı veriyoruz. Bu anlamda felsefi altyapımız hazır.”

“ÜLKÜCÜLÜK ERGENEKONDAN ÜLKÜ OCAKLARINA TAŞINMIŞ MEŞALENİN ADIDIR”
Ülkücünün gönlünü kazanmamış hiçbir oluşumun şansı olmadığını kaydeden Süleyman Servet Sazak, “Ülkücünün gönül rızasını almamış hiçbir oluşumun ülkücüler adına iktidar olması mümkün değildir. Ülkücülük, Ergenekondan ülkü ocaklarına taşınmış meşalenin adıdır. Bu kor ateşi avuçlayabilecek 
cesarette olmayan hiç kimsenin Türkiye’nin gelecek projesi olamaz” dedi.

Sazak konuşmasının ardından Kamu-Sen'e bağlı Türk Eğitim-Sen'in Yoçgat Şubesi'ni ziyaret ederek yöneticilerle bir süre sohbet etti.