Bodrum katın Mamo'su öldürüldü

Cizre'deki bodruma sıkıştığı söylenen ve Kandil'in 'Mamo'yu ve Rozan'ı kurtarın, gerisi ölsün' talimatı verdiği, örgütün sözde Cizre sorumlusu 'Mamo' kod adlı terörist öldürüldü
Yayınlanma tarihi: 10 Şubat 2016, Çarşamba günü, saat: 12:37

Cizre'de köşeye sıkışan PKK'lı teröristler ağır kayıplar vermeye devam ediyor. Cudi Mahallesi'ndeki Doğuş ve Narin sokaklar arasında sıkıştırılan teröristlerle güvenlik güçleri arasında dün sabahtan itibaren şiddetli çatışmalar yaşandı. Teröristlerle bazen aynı bina içinde uzun süre çatışan güvenlik güçleri, örgütün sözde yöneticilerini tek tek etkisiz hale getirdi. Operasyonlarda terör örgütü PKK'nın sözde Cizre sorumlusu "Mamo" kod adlı Mustafa D. (43) ile yönetici kadrosundan "Havin" kod adlı Kania Ö, güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmada öldürüldü. 7 Haziran'daki seçimin ardından örgüt tarafından Cizre'ye gönderilen Mustafa D'nin kullandığı M 16 silah cesedinin yanında bulundu. Örgütün yönetici kadrosundan Kania Ö. de güvenlik güçleriyle bir sokakta girdiği çatışmada ölü ele geçirildi. Terör örgütüne ağır darbe vurulan dünkü operasyonda 10 güvenlik görevlisi ise yaralandı. 

"GERİSİ ÖLSÜN" TALİMATI
Temizlenen bir evde cesedi bulunan "Mamo" kod adlı Mustafa D. PKK'nın önemli isimlerinden biriydi. "Mamo" ismi, geçen 2 Şubat'ta, Cizre'de yaralıların bulunduğu iddia edilen evden Kandil ile yapılan telsiz görüşmelerine yansımıştı. Güvenlik güçlerinin ele geçirdiği o görüşmelerde, Kandil'in, bodrum katta sıkışan örgütün sözde Cizre sorumlusu Mamo ile "Rozan" kod adlı diğer teröristin kurtarılması için tüm imkanların seferber edilmesini istediği belirlenmişti. Kandil'in "Mamo ve Rozan'ı kurtarın, gerisi ölürse ölsün" şeklindeki talimatı dikkati çekmişti. Cizre'de operasyonun başladığı 14 Aralık'tan bugüne kadar 574 bölücü örgüt mensubu etkisiz hale getirildi, çoğu el yapımı patlayıcı tuzaklı 678 barikat kaldırıldı, teröristlerin iş makineleri kullanarak açtığı 242 çukur kapatıldı. "Rozan" kod adlı teröristle 6-7 kişilik küçük bir grubun kaldığı ilçede güvenlik güçleriyle çatışan bu grubun da etkisiz hale getirilmesiyle operasyonun tamamlanacağı, el yapımı patlayıcıların imhasına yönelik çalışmaların ise devam edeceği bildirildi.

BAKAN ALA: SONA YAKLAŞILDI 
İçişleri Bakanı Efkan Ala operasyonlara ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ala, "Cizre'de sona gelmek üzereyiz. Sur'da ise biraz daha devam ediyor" dedi.

Kaynak: Sabah

Etiketler: terörist   pkk  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 1 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki