Boğazlıyan İmam Hatip Ortaokulu tarafından 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarının 2. i gerçekleştirildi. 

Proje koordinatörlüğünü fen bilimleri öğretmeni Ahmet Kazım Yazar tarafından yürütülen fuarda, okulun tüm öğretmenleri proje hazırlayarak yerlerini alırken, öğrencilerin bilim fuarı yoğun ilgi gördü. Fuarda öğrenciler kendi yöntemleriyle geliştirdikleri proje veya tasarımlarını sundular. 

Bilim Fuarına, Kaymakam Davut Sinanoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Deniz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ, Şube Müdürü Mustafa Şeker, Okul Müdürü Yusuf Büyük, okul ve kurum müdürleri, öğrenci velileri ve vatandaşlar stantları gezerek öğrencilerden bilgi aldı. Kaymakam Sinanoğlu stantları gezerek, öğrencileri çalışmlarından dolayı tebrik etti. 
 
Toplamda 90 proje hazırlayan 140 öğrenci, kendilerine ait stantlarda ziyaretçilere projeleri hakkında bilgi vererek, geleceğin bilim adamı olma yolunda büyük bir adım attılar. Bilime merak ve bir soruna çözüm üretme kabiliyeti kazanan öğrenciler aynı zamanda ürünlerini sunarak sosyal iletişim becerilerini de geliştirdiler.

Bu yıl 6 ana branştan proje üretilirken, ağırlık fen bilimleri dersi üzerindeydi. Geri dönüşüm ve öğrenme zorluğu çekilen dersler ve konular dikkat çekici özellikteydi. Diğer okullardan gelen öğrenciler yine öğretmen nezaretinde bilim fuarını gezip bilgi aldılar.

Okul Müdürü Yusuf Büyük: "Okulumuz olarak emeği geçen, idarecilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.