Bozok Üniversitesi, Boğazlıyan Meslek Yüksekokulu’nda İŞKUR tarafından “CV Hazırlama ve Etkili Mülakat Teknikleri” konulu seminer düzenlendi.

Öğrencilere yönelik düzenlenen seminerde, iş arama sürecinden, işe yerleşmeye kadar geçen sürede yapmaları gerekenler, bireysel kariyer planlama ile örgütsel kariyer geliştirme konularında bireyin ve örgütün yapması gereken konular anlatılarak, başarılı meslek yaşamı ile ilgili paylaşımlarda bulunuldu.

Yüksekokul Konferans Salonu’nda İŞKUR Meslek Danışmanları İbrahim Ekinci ile Pınar Muslu Akcan tarafından verilen seminere Sırçalı Belde Belediye Başkanı Tamer Gümüş, GEDAŞ Genel Müdürü Tahir Özcan ve Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kocakaya, Yüksekokul öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Öğrencilere iş arama sürecinden, işe yerleşmeye kadar geçen sürede yapmaları gerekenler ve bireysel kariyer planlama ile örgütsel kariyer geliştirme konularında bireyin ve örgütün yapması gereken konuları anlatılarak, başarılı meslek yaşamı ile ilgili paylaşımlarda bulunuldu.

Yapılan sunumların ardından soru-cevapla devam eden seminerde öğrencilerin mezuniyet sonrası kariyer planlamasında büyük önem taşıyan CV hazırlama ve iş başvurusunda karşılaşılan mülakat teknikleri hakkında bilgiler verildi.