Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın başlattığı, Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında "Genç Çiftçi Hibe Programı" kapsamında, Boğazlıyan ilçesinden, 755 proje başvurusu yapıldı. 1 adet mantar yetiştiriciliği, 1 adet çilek yetiştiriciliği, 3 adet arıcılık faaliyeti, 11 adet büyükbaş hayvan yetiştiriciliği, 3 adet küçükbaş hayvan yetiştiriciliği projeleri başlığında toplam 13 genç çiftçinin projesi asıl, 7 çiftçinin projesi yedek olarak kabul edildi. Kabul edilen projelerin 12'si bayan, 1'i erkek genç çiftçi.

Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu; "Boğazlıyan İlçemiz tarım ve hayvancılık sektöründe önemli ilçelerimizden biridir. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın "Genç Çiftçi Hibe Programı"nı hayata geçirerek gençlerimize istihdam alanı açılmış, tarım ve hayvancılığa teşvik sağlamış, gençlerimiz ilçemizden göç etmeden gelir elde etme imkanı bulmuştur.

Bakanlıkça 2016 yılında başlatılan hibe programı neticesinde proje sunan 12 genç çiftçi bayana ve 1 erkek kardeşimize destek verilmiştir. Genç Çiftçilerimize hayırlı olsun, Allah bol kazançlar versin. Bakanlığımızın gerçekleştirdiği projenin bütün çiftçilere örnek olmasını temenni ederim." ifadelerinde bulundu. 

Boğazlıyan Gıda Tarım ve Hayvancılık ilçe Müdürü Ümmiye Çelik Saygın ise genç çiftçilerinin başarılı olması konusunda bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları yaptıklarını, dönem dönem ziyaretler gerçekleştirdiklerini ifade etti.