Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması'na ilişkin düzenlemede son başvuru tarihinin uzatılması dolayısıyla vergi borçlarını yapılandırmak isteyenler, Boğazlıyan Belediyesi'nde yoğunluğa neden oluyor.

Belediye Başkanı Hamdi Erdal, bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun kapsamında belediyeye borcu bulunan vatandaşlara çağrıda bulunarak, yapılandırma başvuru tarihinin 25 Kasım 2016 tarihinde sona ereceğini söyledi.

Borçların 6 aydan 18 aya kadar taksitlendirilebileceğini ve gecikme faizi ile gecikme zammının da alınmadığını ifade eden Erdal, vergi ve vergi cezaları, gecikme faizleri, gecikme zamları ve belediye alacaklarının yeniden yapılandırılmasının büyük bir imkan olduğunu vurguladı.

Erdal, "Şuana kadar 610 vatandaşımız belediyeye olan borçlarını yapılandırdı. 6736 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun ile birçok kolaylık sağlanmakta. Bu kanun ile vatandaşlarımızın, ödeme vadesi 30 Haziran 2016 tarihi ve öncesine ait birikmiş borçları yeniden yapılandırılmakta, gecikme zammı ile gecikme faizi yükünden kurtulmakta ve borçlarını 6 ve 18 aya varan vadelere kadar taksitlendirme imkanı gibi birçok kolaylığı ve fırsatı beraberinde getirmektedir. Boğazlıyanlı vatandaşlarımızın bu fırsatı değerlendirmeleri için 25 Kasım'a kadar belediyemize başvurmaları gerekmektedir. Borçlarını yapılandıran ve ödemelerini yapan vatandaşlarımıza da teşekkür ediyorum" dedi.