Boğazlıyan'da Okuma Yazma Seferberliği

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın talimatı ile başlatılan okuma-yazma seferberliği çalışmaları Boğazlıyan'da da tüm hızıyla devam ediyor.
Yayınlanma tarihi: 29 Mart 2018, Perşembe günü, saat: 19:40

Boğazlıyan Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Boğazlıyan genelinde okuma yazma bilmeyenlerin tespiti için tarama yaptı. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile okuma-yazma bilmeyenler için kurs açıldı.
 
Vali Kemal Yurtnaç'ın eşi Dilek Yurtnaç, Boğazlıyan Halk Eğitim merkezi bünyesinde devam eden okuma-yazma seferberliği kursunu ziyaret ederek, kursiyerlerle bir araya geldi. Bayan Yurtnaç, kursiyerlerle yakından ilgilenerek, okulu gezdi.
 
Yozgat il genelinde yaşları 25 ila 80 arasında değişen kursiyerlerin ilk kez okuma ve yazmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Dilek Yurtnaç, "Sayın Cumhurbaşkanımız ve eşleri Hanımefendi'nin başlatmış olduğu okuma-yazma seferberliği sayesinde bir farkındalık oluşturuldu. Bu farkındalıkla da il genelinde bir çalışma yaptık ve özellikle kadınlarımız arasında okuma yazma bilmeyenler var. Açılan kurslarla okuma-yazma bilmeyen kalmayacak" ifadelerinde bulundu.
 
Kursiyerlerle yakından ilgilenen ve bir süre sohbet eden Yurtnaç, kursiyerlere çeşitli hediyeler verdi.
 
Dilek Yurtnaç daha sonra Özel Eğitim Merkezi’ni ziyaret ederek burada eğitim gören engelli çocuk ve gençlere çeşitli hediyeler verdi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 6 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki