Gelişen ve modern ilçe olma yolunda hızla ilerleyen Boğazlıyan'da artan araç sayısı ilçenin hemen her caddesinde araç parkı noktasında büyük karışıklıkların yaşanmasına neden oluyor. Yaşanan bu karışıklıklara karşı Boğazlıyan Belediyesi şehir içi trafiğini rahatlatmak amacıyla bugün sabahtan itibaren yeni bir otopark uygulamasına geçiyor. Uygulama bugün sabah mesai saati başlangıcında hayata geçirilecek.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal, otopark uygulamasının şehir içindeki park sorununu çözmek için atılan bir adım olduğunu söyledi.

Vatandaşların talepleri ve ilçenin ihtiyaçları doğrultusunda gerçekleştirilen projelerle Boğazlıyan'ı her alanda ileri taşımayı hedeflediklerini aktaran Erdal, "Bu kapsamda ilçede yaşanan trafik sıkışıklığı sorununu da otopark projeleri ile çözüme kavuşturacağız" dedi.

İLK ON DAKİKA ÜCRETSİZ
Bu arada otopark uygulaması kış döneminde 09.00-19.00 yaz döneminde ise 08.30-20.30 saatleri arasında uygulanacak. İlk on dakikası ücretsiz olacak otopark uygulaması bir saate kadar 1,50 TL. bir saatten sonraki her saat için saat başı 1.00 TL. tam gün ise 6.00 TL. taksi gurupları için aylık 50.00 TL. pikap, minibüs ve kamyonetler için 60.00 TL. olarak belirlendi. Ayrıca otopark uygulamasına aksi şekilde hareket edenlere 50.00 TL. para cezası uygulanacak.

Yoğun araç trafiği ve gelişi güzel araç parkları trafiği olumsuz yönde etkilediği gibi kaza riskini de artırmaktaydı. Bu kapsamda geçtiğimiz yıl başlatılan park uygulaması memnuniyet yaratmıştı.