Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal'ın öncülüğüyle, sivil toplum örgütleri ile birlikte Bayırbucak Türkmenleri'ne gönderilmek üzere başlatılan yardım kampanyasına ilçe halkının desteği her geçen gün artıyor.

Lise Caddesi Paşabahçe yanında açılan büroya gıda, giyecek ve ilaç yardımında bulunan Boğazlıyanlı hayırseverlere teşekkür eden Başkan Hamdi Erdal, Bayırbucak Türkmenlerine yardım kampanyasının Türk milletinin yardımseverlik ruhunun bir tezahürü olduğunu belirtti. 

Yapılan yardımlarda giyimin ağırlıklı olduğunu hatırlatan Başkan Erdal, hayırseverlere gıdaya ağırlık vermesini isteyerek konuşmasını şöyle sürdürdü, "Yardımsever vatandaşlarımıza duyarlılıklarından ötürü bir kez daha teşekkür ediyorum. Yardımlar sayesinde zor durumda kalan Türkmenlerin bir nebze de olsa ihtiyaçlarının karşılanacaktır. Açmış olduğumuz kampanya, Boğazlıyan insanının ne kadar yardımsever olduğunu bir kez daha göstermiştir. Ben bir kez daha yardımda bulunan tüm hemşerilerime kalbi şükranlarımı sunuyorum.

Bayırbucak Türkmenlerine yardım kampanyası Türk milletinin yardımseverlik ruhunun bir tezahürüdür. Biz dayanışma kültürü olarak bu tür durumlarda Suriye'ye özgü olsun ya da olmasın, insanlık adına müdahale gerektirdiği durumlarda bizim ruhumuzda var olan yardımseverlik anlayışı bir kez daha tezahür etti. Bu ruhun bizim ilçemizde tezahür etmesini çok çok anlamlı buluyorum." dedi.

Bu çerçevede kampanyaya duyarsız kalmayan Fatih İlköğretim Okulu öğrencileri biriktirdikleri harçlık ve fazla eşyalarını toplama merkezine teslim ettiler.

Kendileri küçük, yaptıkları büyük hayırseverlik okul idarecileri başta olmak üzere Boğazlıyan halkı tarafından takdirle karşılandı.