Üniversite Öğretim Elemanları Dayanışma Derneği (ÜNDER) tarafından, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi işbirliği ile 02-03 Mart 2019 tarihlerinde üniversitenin Zeytinburnu Topkapı Yerleşkesi’nde düzenlenen programdan farklı üniversitelerden 30 civarında katılımcı yararlandı.

Programda Prof. Dr. Mustafa Böyükata ile birlikte Erciyes Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mustafa Keskin, Gazi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Rahmi Ünal, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu, Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Doç. Dr. Muhammed Zeki Durak ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Aliihsan Koca gönüllü eğitmen olarak yer aldılar.

Prof. Dr. Mustafa Böyükata tarafından tasarlanıp geliştirilen biçimiyle Türkiye’nin pek çok yerinde düzenlenen eğitim etkinliklerinin katılımcılar tarafından beğeniyle karşılandığı ve etkili olduğu ifade edilmektedir. Bu programda da araştırma projelerinde proje döngüsü yönetimi içerisinde bilinmesi gereken konular ele alındı. Temel Kavramlar (Bilgi, Bilim, Araştırma, Hipotez gibi), Proje Bileşenleri (Özgün Değer, Yöntem, Yapılabilirlik, Yaygın Etki), Proje Teklifinin Kalitesi, Literatür Analizi (Bilgi Kaynaklarına Ulaşım ve Değerlendirilmesi), Araştırmanın Planlanması (5N1K ve Zaman Yönetimi), Bulguların ve Sonuçların Değerlendirilmesi başlıkları altında seminerler verildi. Uygulamalı grup çalışmalarında da prototip proje yazım etkinliği provaları yapıldı.

Etkinliğin Koordinatörlüğünü üstlenen ÜNDER Başkanı Doç. Dr. Muhammet Kurulay, hiçbir karşılık beklemeksizin, değerli zaman ve imkanlarını harcayarak eğitime katkı veren hocalara teşekkür ederek, programın aktif , etkileşimli ve yoğun biçimde geçtiğini belirtti. Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zühtü Hakan Akpolat ise bu güzel etkinliğin üniversitelerinde düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, ilerde de benzeri faaliyetleri devam ettirmek istediklerini ifade etti.

Katılımcılara katılım sertifikalarının dağıtıldığı programın sonunda; Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zühtü Hakan Akpolat ve ÜNDER Başkanı Doç. Dr. Muhammet Kurulay tarafından bütün eğitmenlere ve Prof. Dr. Mustafa Böyükata ile birlikte eğitmenlere teşekkür belgesi ve günün anısına üniversite armalı hediye takdim edildi.