Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Bakan Yardımcısı Bilal Uçar ve Bakanlık Müsteşarı Kenan İpek'le terör saldırısının yaşandığı alana karanfil bıraktı.

Bozdağ, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Sultanahmet saldırısında hayatını kaybedenlere, yakınlarına ve Almanya'ya taziyelerini iletti.

Bozdağ şunları söyledi, "Bu olay ve bunun gibi Türkiye'nin ve dünyanın başka yerlerinde yaşanan terör olaylarının, terörün vatanı, dini, milleti ve renginin olmadığının en somut göstergesidir. Bu nedenle terörle mücadele konusunda bütün ülkelerin birlikte hareket etme zarureti vardır.

"Dünyanın başka yerlerinde de terör saldırıları vardır. Teröre karşı mücadelenin başarılı olması için uluslararası toplumun dayanışma içinde olmasına, birlikte hareket etmesine, teröre karşı her türlü adımı kararlılıkla atmasına ihtiyaç vardır. Ancak maalesef bu alanda birlikte bir mücadele görülmemektedir. Bazı Avrupa Birliği üyesi veya başka ülkelerin, bazı terör örgütlerinin yaptıkları eylemlere karşı yaklaşımları izahtan oldukça uzaktır. Türkiye'de PKK terör örgütü pek çok kanlı eyleme imza atarken, pek çok Batı'lı ülke tarafından değişik boyutlarda destek alması büyük bir yanlışlıktır. STK’larla, başka yönlerle bugün pek çok ülkede PKK terör örgütü hem finans temin etmekte, hem terörist devşirmektedir ve bu tür faaliyette bulunan STK görüntüsü altındaki esasında terör yuvaları da maalesef himaye görmektedir."

“Herkesin, bütün terör örgütlerine gösterdiği tavrı PKK, DHKP-C ve diğer terör örgütlerine de aynı eşitlikte gösterilmesi gerekiyor. Türkiye, DAEŞ, PKK, DHKP-C ve başka terör örgütleriyle mücadele etmekte ve etmeye de devam edecektir."