23-24 Mart 2017 tarihlerinde Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi ve 27-28 Mart 2017 tarihlerinde de Ankara Altınpark Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen yükseköğretim fuarlarına Bozok Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Osman Özer ve Bozok Üniversitesi tanıtım temsilcileri katıldı. 

Üniversite sınavlarına hazırlanan lise öğrencilerine yönelik düzenlenen eğitim fuarları kapsamında, Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenen Kocaeli Üniversite Tercih Günleri’ne 6 devlet üniversitesi olmak üzere 33 üniversite katıldı. 130 liseden 12. sınıf 9 bin öğrenci fuarı ziyaret etti.

Ankara Altınpark Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Ankara Yükseköğretim Günleri’ne ise 11 devlet üniversitesi olmak üzere toplamda 33 üniversite katıldı. 137 liseden yaklaşık 10bin öğrenci eğitim fuarını ziyaret etti.

Fuar kapsamında düzenlenen seminerlerde  “Başarıya Doğru”, “Yıldız Sensin, Aktörlerin İlham Veren Sırları”, “Sınav Stresi ve Motivasyon”, “İletişimin Sosyal Medyadaki Yeri”, “LYS’de Sınav Motivasyonu ve Stres Yönetimi”, “Yükseköğretime Geçişte Ben de Varım”, “Doğru Tercih”, “Hayallerim, Kariyerim ve Ben”, Tıp Eğitimi ve Geleceği”, “Meslek Yüksekokulları ve Meslek Profesyonelleri”, “İş Garantili Bölüm ve Meslek Seçimi” konularında eğitim danışmanları tarafından öğrencilere bilgi verildi.

Bozok Üniversitesi tanıtım temsilcileri tarafından öğrenci, öğrenci velileri ve rehber öğretmenlere üniversite, fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulları, kontenjanlar, sosyal ve fiziki imkânlar hakkında bilgi verilerek üniversiteminin tanıtım materyalleri dağıtıldı.