Türkiye’de faaliyette bulunan sadece 50 teknoparktan biri olan Bozok Teknopark henüz ikinci yılında olmasına rağmen önemli bir başarıya imza etti. Yaptığı başarılı çalışmalar ile adından söz ettiren Yozgat’ta Ar-Ge ve inovasyona dayalı firmaları bünyesinde barındıran ve kentin Ar-Ge merkezlerinden biri olan Bozok Teknopark marka değeri oluşturuyor. 

Bozok Teknopark bünyesinde 11 firma, firmalarına ait 20 Ar-Ge projesi ve kamu desteği alan 11 proje, projelere ait yaklaşık 8 Milyon TL tahmini bütçe ve bu bütçeye yaklaşık 2,5 Milyon kamu desteği ile bölge ekonomisine katkı sağlıyor. Bozok Teknopark bünyesinde ve firmalarında 14 kişi istihdam edilirken, bu sayede nitelikli istihdam da sağlıyor. 

Bozok Teknopark isminin Türk patent enstitüsü tarafından marka tescil belgesi ile tescil edildiğini belirten Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Orhan Hazer, hedeflerinin bölgesinde katma değer üreten istihdama ve ekonomiye katkı sağlayan adından Türkiye de ve Dünyada söz ettiren bir teknopark haline getirmek olduğunu belirtti. Doç. Dr. Hazer, henüz yolun başında olunmasına rağmen emin adımlarla çalışmalarına devam ettiklerini ifade etti.