Bozok Üniversitesi Antartika Projesinde

Yrd. Doç. Dr. Caner Kaya Özer, bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan “Bilim Üssü Projesi’ne katkı sağlamak amacıyla bilimsel çalışmalara destek verecek.
Yayınlanma tarihi: 26 Şubat 2018, Pazartesi günü, saat: 18:28

Bozok Üniversitesi, Mühendislik - Mimarlık Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Caner Kaya Özer, T.C. Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı uhdesinde ve İstanbul Teknik Üniversitesi Kutup Araştırmaları Uygulama-Araştırma Merkezi koordinasyonunda bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan “Bilim Üssü Projesi’ne katkı sağlamak amacıyla bilimsel çalışmalara destek verecek.

İkinci Ulusal Antartika Bilim Seferi (TAE-II) ve uluslararası işbirliği  çerçevesinde, Bilim Üssü Projesi’ne katkı sağlamak için çok sayıda üniversite ve çeşitli kurumlardan bilim insanının seçildiği araştırmalara, Mühendislik - Mimarlık Fakültesi, Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Caner Kaya Özer’de 100 kişilik ekiple yer alarak; “Antartika Yarımadası’nın batısı (680 Güney Enlemi bölgesinde), TAE-I rotası üzerindeki Kuvaterner yaşlı birimlerin stratigrafik tarihçesi: Bentik, Planktik ve Nannofosil topluluklar, Paleoekoloji ve Paleoiklim” isimli projede araştırmacı olarak görevlendirildi.

Antarktika’dan gelecek numunelerdeki nannofosil çalışmaları Jeoloji Mühendisliği laboratuvarlarında incelenecek.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki