Geleneksel hale gelen Bozok Üniversitesi Bayramlaşma Töreni, bu yıl da Ramazan Bayramı münasebetiyle, Merkezi Yemekhane ve Kafeterya Binası’nda akademik ve idari personelin katılımıyla gerçekleştirildi.

Törene Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, Rektör Yardımcısı, Prof. Dr. Kadir Özköse, Fakülte Dekanlarının yanı sıra çok sayıda akademik ve idari personel katıldı. Bayramlaşma töreninde tek tek her personelin bayramını kutlayan Rektör Karacabey Bozok Üniversitesi ailesi olarak birlik ve beraberlik çerçevesinde nice bayramlar geçirilmesi temennilerinde bulundu.

Akademik ve idari personelin birlik ve beraberliğinin güçlenmesine ve ortak manevi duyguların paylaşılmasına vesile olan bayramlaşma töreninde bir açıklama yapan Rektör Karacabey şunları söyledi: “Değerli çalışma arkadaşlarım Ramazan Bayramınızı tebrik ediyor sağlık afiyet ve huzur içerisinde aileniz ve sevdikleriniz ile beraber nice bayramlar görmenizi diliyorum. Bu bayram Bozok üniversitesi ailesi içinde hayırlı uğurlu olsun. İnşallah hepimiz için sağlık afiyet ve huzur içerisinde yeni bayramları birlikte görmeyi Allah nasip etsin. Ülkemizin genelinde huzur ve sükûn olursa bu huzur ve sükûn bütün toplumumuzu Türkiye’nin doğusundan batısına, güneyinden kuzeyine her tarafı bütün insanlarımızı ve kurumları etkiler. Rabbimizden dileğimiz o ki, öncelikle ülkemizde iç huzurumuz, iç barışımız yerinde olsun ve dışarıdan gelecek tehdit ve tehlikelere karşıda her zaman birlik ve beraberlik içinde güçlü olarak karşı koyma ve ülkemizi toplumumuzu savunma imkanımız olsun” dedi.