Bozok Üniversitesinde Bahar Şenlikleri Başladı

Bozok Üniversitesi 8. Bahar Şenliği etkinlikleri başladı. Bu yıl 7-9 Mayıs 2015 tarihleri arasında, bir dizi etkinlikle kutlanacak olan Bahar Şenlikleri Yimpaş Alışveriş ve Kültür Merkezi önünden Mehter Takımı eşliğinde başlayan kortej yürüyüşü ile start aldı.
Yayınlanma tarihi: 08 Mayıs 2015, Cuma günü, saat: 00:20

Cumhuriyet Meydanı’ndaki kutlama etkinliklerine Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, Rektör Prof. Dr. Tamer Uçar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Yumak, Prof. Dr. Şaban Güçlü, fakülte dekanları, öğretim elemanları, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program Yozgat Belediyesi Mehter Takımı'nın konseriyle devam etti.

Bozok Üniversitesi 8.  Bahar Şenliği açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Tamer Uçar, “Bozok Üniversitesi'nin kuruluşundan bu yana her öğretim yılında bahar şenliklerine büyük önem verdiklerinin altını çizerek öğretim yılında öğrencilerin koca bir yılın yorgunluğu ve stresini bu şenliklerle attığını sözlerine ekledi. 8.  Bahar Şenliği etkinliklerinin toplamda üç gün süreceğini belirten Rektörümüz: “Bahar şenliklerimiz kapsamında gerçekleştireceğimiz nitelikli etkinlikler ve birbirinden güzel bilim, sanat, kültür ve spor esintilerinin, siz sevgili öğrencilerimize üniversite hayatında ve sonrasında birlik ve beraberlik sağlayacağı kanaatindeyim.” şeklinde konuştu.

Rektör Uçar konuşmasının devamında; “Bizler yönetim olarak, geleceğimizin teminatı olan siz öğrencilerimizin başarılı çalışmalara attığınız imzalar ile mutluluk duyuyoruz. Her zaman olduğu gibi bundan sonra da eğitim-öğretimin yanı sıra sizlerin katılımcı, sosyal, dinamik ve kültürel zenginliğinizi artırıcı çalışmalarınıza destek vermeye devam edeceğiz. İnanıyorum ki hepiniz buradan sonraki yaşantınızda da tıpkı bu güne kadar olduğu gibi çok önemli platformlarda bizleri temsil edeceksiniz, kariyerlerinizdeki başarılarla bizler gurur duyacağız.” ifadelerini kullandı.

Rektör Uçar konuşmasının sonunda; “Bahar Şenlikleri etkinlikleri kapsamında bizleri böylesi bir coşkuyla bir araya getiren Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığımıza ve bu coşku seline katkıda bulunan tüm çalışma arkadaşlarım ile öğrenci kulüplerimize teşekkürlerimi sunuyor, şenliklerin coşkuyla ve dolu dolu geçmesini diliyorum.” dedi.

Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan ise, şahsı ve Yozgatlılar olarak Bozok Üniversitesi'ni çok önemsediklerinin altını çizerek Bozok Üniversitesi’ni Yozgat’ın önündeki en büyük imkân olduğunu sözlerine ekledi. Yozgat’ın bir üniversite ve eğitim şehri olması adına belediye olarak her türlü gayreti gösterdiklerini belirten Arslan, üniversitemizin değerli mensupları ile bunu başaracaklarına inancının tam olduğunu söyledi. Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan konuşmasının devamında; “İşte bundan hareketle ben Yozgat’ın olmayacak işler peşinde değil olacak şeylerin peşinde koşması için Belediye başkanı olarak yol gösterici olmak istiyorum, bu konuda önder olmak istiyorum. Burada da yapmak istediğimiz şey budur: Yozgat gerçekten yaşanabilir bir şehir olsun, Yozgat gerçekten imrenilecek bir şehir olsun. Yozgat öğrencilerimizin öğretim üyelerimizin hocalarımızın isteyerek geldiği uzun süre kaldığı kalmak istediği bir şehir olsun.  Ve yine istiyoruz ki çok kıymetli hocalarımız öğrencilerimiz Yozgat’tan çok güzel anılarla ayrılsın gittikleri yerlerde de bizim gönüllü elçiliğimizi yapsın. Bütün çalışmalarımız bunun içindir bütün gayretimiz bunun içindir.” şeklinde konuştu.

Etkinlik, şenlik meşalesinin yakılması ve Üniversite halk oyunları ekibinin gösterisi ile devam etti. Programda geçen hafta tamamlanan 8. Spor Şenlikleri müsabakalarında dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarının verilmesi; spor şenliklerinde ise emeği geçenlere madalya takdim edilmesinin ardından sona erdi. 

Bu yıl 8.’si düzenlenen Bahar Şenlikleri üç gün boyunca Erdoğan Akdağ Kampüsü’nde yapılacak çok sayıda etkinliklerle devam edecek.

 

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki