Hentbol Erkekler Süper Ligi’nde oynadığı üç maçıda kazanarak sezona iyi bir başlangıç yapan Yozgat Bozokspor, Bursa Nilüfer deplasmanında, rakipten çok hakemlerle mücadele etmek durumunda kaldı. Kritik karşılaşmayı 35-29 kaybeden temsilcimize, rakip takımdan övgü geldi. 

Erkekler Süper Lig’de Bursa Nilüferspor ile Yozgat Bozokspor arasındaki 4.hafta müsabakası,Nilüfer Belediyesi Spor Salonu’nda oynandı. Karşılaşmayı Sivas bölgesinden Serdar Özen, Ankara Bölgesinden Yunis Tokmak yönetti. Karşılaşmada Ankara Bölgesinden Seddi Çelik gözlemci olarak görev aldı. 

Temsilcimiz zorlu mücadeleye hızlı başladı. İlk dakikalardan itibaren rakibine üstünlük kuran temsilcimiz bir ara farkı 5 sayıyı kadar çıkardı. Temsilcimiz Yozgat Bozokspor, deplasmanda olmasına rağmen rakibine üstünlüğüne kabul ettirdi. Ancak iyi oynadığımız dakikalarda hakemler devreye girdi. Üç sakat oyuncumuzla birlikte hakemlerin taraflı yönetimleri, temsilcimizin gardını düşürdü. Maçın ilk yarını ev sahibi takımın 15-13 üstünlüğü ile tamamlandı. İkinci yarıya iyi başlayan Bursa Nilüferspor farkı açmaya başladı. Kısa sürede toparlanan kırmızı siyahlı ekimiz maçı 24-23’ getirdi. Karşılaşmayı yöneten hakem triosu kötü yönetimlerine devam etti. Oyuncularımıza 2 ve 4’er dakikalık cezalar veren hakemler, takımımızı sahada tam kadro bırakmamaya gayret gösterdi. 
 
Yozgat Bozokspor Kulüp Başkanı Cenker Doğan, alınan mağlubiyetten çok hakemlerin kötü yönetimlerinin maça damga vurduğunu söyledi. Doğan, maçı izlemeye gelen hentbol severlerin ve rakip takım yöneticilerinin de hakemin kötü yönetimine vurgu yaptığına değinerek, yollarına devam ettiklerini ifade etti.