Küme düşme potasında ki rakiplerimiz de puan kaybetmeyince Yozgat Bozokspor, Süper Lig macerasına son verdi. 

Erkekler Hentbol Süper Lig 26.hafta mücadelesi önceki gün Erdoğan Akdağ Spor Salonu’nda oynandı. Maça etkisiz ve top kayıpları ile başlayan kırmızı siyahlılar, ilk iki atağı da boş geçince Beykoz Belediyespor iki farklı üstünlükle maça başladı. Top çevirmekte sıkıntı yaşayan hentbolcularımızın atakları yarıda kesilmeye başladı. Yedinci dakikada Beykoz Belediyespor’un golü ile maç 1-3 oldu. Tecrübeli oyuncu Cavit atak sırasında sakatlanarak kenara geldi. 

Maçta ilk dengeyi sağlayan kırmızı siyahlılar skoru 5-5 yaptı. Yozgat Bozokspor Antrenörü Rifat Şahin, kalede iyi bir performans sergileyen Alex’i oyundan alarak yerine Cengiz’i oyuna aldı. İlerleyen dakikalarda Cengiz’in hatalı yediği gollerle Beykoz Belediyespor, farkı açmaya başladı. Karşılaşmanın kalan kısımları Beykoz Belediyespor’un üstünlüğü ile 24-29 sona erdi ve temsilcimiz Süper Lig’e veda etti.

Düşme potasında olan rakiplerimizden Nilüfer Belediyespor, Antalya deplasmanından 32-29’lu galibiyetle ayrılarak Süper Lig’de kalmayı garantiledi. Amasya Taşova ise fırsatı iyi değerlendirerek Merzifon Belediyespor’u 37-26 mağlup etti. Karşılaşmanın ardından taraftarlar Yozgat Bozokspor’u alkışlarla soyunma odasına uğurladı.