Bozok Üniversitesi ve İŞKUR İl müdürlüğü ortaklığında geleneksel hale gelen ve bu yıl 5.’si düzenlenen kariyer günleri programına Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kadir Özköse, Prof. Dr. Şenol Akın, Yozgat İşkur İl Müdürü Nevzat Atak, öğretim üyeleri, daire müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen kariyer günlerinin açılış konuşması Yozgat İŞKUR İl Müdürü Nevzat Atak yaptı. Atak konuşmasında küreselleşme ve teknolojik gelişmeler sonucu ortaya çıkan istihdam sorununu çözmek, iş arayan ve işveren arasında köprü oluşturmak amaçlı çalıştıklarını belirterek İŞKUR’un ülkemizin istihdam politikalarının belirlenmesinde önemli bir rolü olduğunu sözlerine ekledi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Özköse, Üniversite ve İŞKUR il müdürlüğü ile geleneksel hale dönüşen kariyer iş günleri etkinliklerini üniversite gençliği açısından önemsediklerinin altını çizerek; “Yunus Emre’nin de bize seslendiği gibi dürüst kazan, ye yedir, Bir gönül ele getir her şeyden önce alın terinin el emeğinin göz nurunun dengi olmadığı kıymet pahaları olduğunu, üreten girişimci ruha sahip olan müteşebbüs bir gençlik kalkınan gelişen ve müreffeh bir devletin en önemli güvencesidir.” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından Ahmet Şerif İzgören "At Şu Adımı" konulu konferans verdi. Daha önceden kendisini tanımayanlar için kısa hayat geçmişini anlatarak konuşmasına başlayan Şerif İzgören, daha sonra emek, bilgi, girişimcilik, planlama, karakter ve iyilik konularının altında birbirinden ilginç ve anlamlı bir çok gerçek hayat hikayesi anlattı.

İzgören anlatım tarzı ve verdiği örneklemelerle, hayata farklı bir açıdan bakılmasının ve olumsuz düşüncelerden uzak bir hayat yaşanılması gerektiğini belirtti. Başarıya giden yolun insanın kendisinden geçtiğinin üzerine vurgu yapan İzgören: "Geçmişle değil gelecekle yaşayıp başarılı olmak için ne istediğinizi bilmeniz gerekiyor ve adım atmanız gerekiyor!" mesajı verdi.

Girişimcilik konusunda tecrübelerini dinleyicilerle paylaşan Ahmet Şerif İzgören Kurum Kültürü, Liderlik, Girişimcilik, Motivasyon ve İletişim konu başlıkları altında dinleyicilere bilgiler verdi. Yaklaşık iki saat süren seminerin ardından katılımcılara Ahmet Şerif İzgören kitabını imzaladı.