Yozgat Belediyesi tarafından hazırlanan "Yozgat Sizinle" projesi kapsamında, Güneydoğuda görev yapan askerlerimiz ve polislerimize moral desteği sağlamak için, Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptıkları mektup işbirliği sonucunda, ortaya çıkan ve öğrencilerin hazırladığı bir mektupla birlikte çekilen fotoğraf görenleri duygulandırdı. 

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Yozgat Belediyesi'nin hazırladığı "Yozgat Sizinle" projesi çerçevesinde merkez ve ilçelerde eğitim ve öğretim yapan okullarda mektup etkinliği başlattı. Etkinlik sonrasında toplanan mektuplar Nusaybin'de ki askerler ve polislerimize gönderilmek üzere hazırlanan yardım paketlerine yerleştirilmesi amacıyla teslim alınarak Yozgat Belediyesi'ne getirildi.

Mektuplar yardım paketlerine yerleştirilmek üzere tasnif edilirken Yerköy Atatürk İlkokulu, Özel Eğitim 1. sınıf öğrencileri, İlayda, Abdulkadir, Ahmet, Zahide, Hasan isimli öğrencilerin birlikte hazırlayarak, kendi elleriyle görüntüsünü düzenledikleri ve üzerine Türk Bayrağı ile birlikte yazdıkları "Bu Fotoğrafı Size Borçluyuz" cümlesiyle birlikte asker selamı vererek esas duruşdaki, asker selamı veren fotoğrafları görenleri duygulandırdı.

Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, 'Yozgat Sizinle' sloganıyla başlattılan kampanyanın devam etmekte olduğunu vurgulayarak, "Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bölücü teröristlere karşı, mücadelede görevli asker ve polislerimizin morallerini yüksek tutmak adına başlattığımız kampanya kapsamında onlar için çam sakızı, çoban armağanı küçük hediyeler hazırladık. Öğrencilerimizim samimi dille yazdıkları mektuplar ise bizleri çok etkiledi" dedi.