Bozok Üniversitesini temsilen Şanlıurfa 'Kariyer Günleri Fuarı'nda Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Orhan Karaca, Bilg. İşl. Beytullah Kılıçarslan ve İletişim, Protokol ve Enformasyon Müdürlüğü ekibi stantda görev aldı.

Türkiye’nin çeşitli illerinden 44 üniversitenin katılımıyla gerçekleşen 7. Kariyer Günleri Fuar açılışına Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ahmet Yıldız, Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Abuzer Pınar, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sabri Yetim, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdülkerim Yavuz, kurum amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, çok sayıda öğrenci ve velileri katıldı. 

7'nci Şanlıurfa Kariyer Günleri’nde konuşan Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ahmet Yıldız, “Bugün yedincisi düzenlenmekte olan Şanlıurfa Kariyer Günleri vesilesiyle bir araya gelmiş bulunmaktayız. Lise öğrencilerinin en büyük hayali üniversite öğrencisi olmaktır. Lise öğrencisinin en büyük kaygısı ise acaba üniversite sınavını kazanabilir miyim kaygısıdır. Lise son sınıfa giden veya liseyi bitirip de üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler bu kaygıyı daha fazla yaşamaktadır. Dolayısıyla uzmanların söylediği gibi belirli bir seviyede kaygının olması lazımdır. 

Öğrencilerin bu kaygı çerçevesinde disiplinli ve düzenli ders çalışmasıyla üniversiteyi kazanma inancı artar, çünkü bu inancını ders çalışmayla pekiştirmiştir. Bir kaygı da üniversite sınavını kazandıktan sonra hangi okula ve hangi bölüme gideceğinin kaygısıdır. Öğrencinin geleceği için, meslek seçimi ve okumak istediği üniversite çok önemlidir. Öğrencilerimizin, mutsuz bir üniversite hayatı ve mutsuz bir iş hayatına engel olmak için bilgilendirilmesi çok önemlidir. Bu bilgilendirme yollarından biri de bugün gerçekleştirilmekte olan Kariyer Günleri Fuarı ile üniversitelerimizle öğrencilerimizi buluşturmaktır. 

İlimizde yapılan bu fuara katılan değerli üniversitelerimiz  stantlarını açtılar ve üç gün boyunca üniversite adaylarına ve velilerine üniversiteleri hakkında  bilgi vererek hayatlarına yön verecek mesleklerini seçme fırsatı yakalayacaklar. Bu fuarın üniversite adayı öğrencilerimiz için, velilerimiz için 44 üniversitemiz için ve neticede Şanlıurfamız için hayırlara vesile olmasını diliyor, emeği geçen Büyükşehir Belediyesi’ne, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’müze,  44 üniversitemize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdülkerim Yavuz ise yaptığı açıklamada; “Bu yıl yedincisi ile artık gelenekselleşen fuarımız Türkiye’de bu anlamda yapılan birçok fuardan daha etkili bir katımla gerçekleşmekte, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen üniversiteler yer almaktadır. Tüm öğrencilerimizi meslek edinmede bir ön hazırlık olabilecek bu etkinliğimize bekliyoruz.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından protokol tarafından fuarın açılışı gerçekleştirildi. Üniversite standlarını ziyaret eden Vali Yardımcısı Yıldız, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Üniversitemiz standını ziyaret eden Vali Yardımcısı Ahmet Yıldız ve beraberindeki heyete Bozok Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Orhan Karaca tarafından Üniversite ve Yozgat hakkında bilgi verilerek Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından yapılan tabak ve tanıtım materyalleri hediye edildi.

Şanlıurfa Topçu Meydanı’nda üç gün devam eden fuarda üniversite temsilcileri tarafından öğrenci, öğrenci velileri ve rehber öğretmenlere üniversite, fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulları, kontenjanlar, sosyal, kültürel ve fiziki imkânlar ile Yozgat şehri, ulaşım ve konaklama olanakları hakkında bilgi verilerek üniversitenin tanıtım materyalleri dağıtıldı.