Üniversite sınavlarına hazırlanan lise öğrencilerine yönelik düzenlenen eğitim fuarına öğretmen ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. 

Samsun Grand Sheraton Otel ve Zonguldak Dedeman Otel’inde gerçekleştirilen fuara Bozok Üniversitesi, Öğrenci İşleri Daire Başkan Vekili Akın Yonkuç ve tanıtım temsilcileri katıldı. 

Samsun Grand Sheraton Oteli’nde düzenlenen Üniversite Tercih Günleri’ne  9 devlet üniversitesi olmak üzere 31 üniversite katıldı. Eğitim fuarını Çorum ve Amasya Fen Liseleri ile beraber 114 liseden 12. sınıf 10 bin öğrenci ziyaret etti. Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen ve Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük standları ziyaret ederek katılımcı üniversiteler hakkında bilgi aldı. 

Fuar kapsamında düzenlenen seminerlerde ‘Üniversite’ye Yerleşmede Oyunun Kuralları’, ‘Başarıya Doğru’, ‘Sınav Döneminde Sağlıklı Beslenme’, ‘YGS ve LYS’de Başarının Anahtarı’, ‘Üniversiteli Olmak, İş Garantili Meslek, Bölüm, Üniversite Seçimi’, ‘Geleceğin Sağlık Meslekleri’, ‘Lise Sıralarından Kariyerini Yönet’ konularında öğrencilere bilgi verildi.

Zonguldak Dedeman Otel’de düzenlenen Üniversite Tercih Günleri’nde ise 4 devlet üniversitesi olmak üzere toplamda 19 üniversite katıldı. 71 liseden 5 bin öğrenci eğitim fuarını ziyaret etti.

Zonguldak eğitim fuarında, ‘Sınav Stresi ve Motivasyon’, ‘900 Yıllık Yükseköğretim ve Öğrenme Modelini Y ve Z Kuşağı İçin Değiştirdik’, ‘Üniversite’ye Yerleşmede Oyunun Kuralları’, ‘Üniversiteli Olmak, İş Garantili Meslek, Bölüm, Üniversite Seçimi’, ‘YGS ve LYS’de Başarının Anahtarı’ konularında öğrencilere seminer verildi.

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek’in üniversite standlarını ziyaret ettiği eğitim fuarında katılımcı üniversiteler eğitim faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Bozok Üniversitesi tanıtım temsilcileri tarafından öğrenci, öğrenci velileri ve rehber öğretmenlere üniversite, fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulları, kontenjanlar, sosyal ve fiziki imkânlar hakkında bilgi verilerek üniversitenin tanıtım materyalleri dağıtıldı.