Bozok Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü işbirliğinde, öğrencileri kariyer fırsatları konusunda bilinçlendirmek, farkındalık oluşturmak ve en uygun kariyer hedefi belirlemek amacıyla Kariyer Günleri Programı düzenlendi.

Kongre Kültür Merkezi Salon Nohutlu’da gerçekleştirilen kariyer programına Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Korkmaz Yozgat Çalışma ve İşkurumu Şube Müdürü Mehmet Zeki Beyazıt, Yaşlı Bakım Teknikerleri Derneği Başkan Yrd. Yasin Akbaş çok sayıda öğretim elemanı ve öğrenciler katıldı.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumundan Abdulkadir Karaduman ve Pınar Muslu Akcan "CV Hazırlama ve Görüşme Teknikleri", Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Ramazan Taş "Hedef Belirleme", ile ilgili öğrencilerime iş hayatlarını kolaylaştırıcı bilgiler aktardı. Yaşlı Bakım Teknikerleri Derneği Başkan Yrd. Yasin Akbaş'ta Yaşlı bakım teknikerlerinin iş imkanları ve yaşlı bakımı ile ilgili güncel gelişmelerden bahsederek öğrencilerimizin kariyer odaklı sorularını yanıtladı. Programın sonunda  Üniversitemiz Matrax Tiyatro Topluluğu mini tiyatro gösterisi ile katılımcılara keyifli anlar yaşattı.