Camilerde Ramazan Temizliği Başladı

Yıl boyu periyodik olarak cami ve mescitlerde temizlik çalışmaları sürdüren Yozgat Belediyesi, yaklaşan Ramazan ayı dolayısıyla temizlik çalışmalarına hız verdi.
Yayınlanma tarihi: 20 Mayıs 2016, Cuma günü, saat: 10:15

Yozgat Belediyesi, gerek hava şartlarından, gerekse yoğun kullanımdan dolayı zaman zaman büyük temizliğe ihtiyaç duyan camilerde detaylı temizlik çalışması başlattı.

Yozgat Belediyesi, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen cami temizlikleri, cami içerisinde bulunan halıların yerinden kaldırılmadan, sanayi tipi makinelerle temizlenirken, kötü kokuların oluşumuna meydan vermemek için de özel kokular kullanılıyor. Aynı zamanda pencereler, kapılar, camlar ve duvarlar ise titizlikle siliniyor.

Ramazan coşkusunun hissedilmeye başlandığı son günlerde, kutsal mekânların temizliği konusunda hassasiyetle çalıştıklarını kaydeden Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, rahat ve huzurlu bir Ramazan ayı geçirilmesi için tüm tedbirleri aldıklarını belirtti. 

Sağlıklı bir şekilde yürütülen dezenfeksiyon işlemi sayesinde uygulanan yüzeyde dezenfektan altı ay boyunca etkisini sürdüreceğini ifade eden Başkan Arslan, camilerin halı ve duvarlarına uygulanan dezenfektan bu yüzeylerde bulunan mikrop, bakteri ve virüsleri yok ederken, kötü kokuları da gidereceğini söyledi.

Camilerin sık kullanımından dolayı halılarda oluşan tozların giderilmesi için temizlik çalışmalarını periyodik olarak Ramazan’a kadar sürdüreceklerini belirten Yozgat Belediyesi Temizlik İşleri Koordinatörü Bülent Ünal ise. çalışmaların Ramazan’a kadar bitirilmiş olacağını belirterek, “Ramazan öncesi dün başlayarak temizlik ihtiyacını tesbit ettiğimiz camilerimizdeki halıların antibakteriyel bi karışımla temizliğini yapıyoruz, aynı zamanda camların ve temizlenmesi bakım yapılması gereken iç alanların müdürlüğümüze bağlı ekipler tarafından bakım ve temizliği yapılıyor. Bu sayede temizlik çalışmasını yaparken diğer yandan da halılarımızın hijyenini sağlayarak kötü kokuların önüne geçiyoruz” diye konuştu.

Etiketler: yozgat belediyesi   cami   temizlik  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 2 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki