Restorasyonu tamamlanan restoran Vali Kemal Yurtnaç, Milletvekili Yusuf Başer, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, il protokolü ve vatandaşların katılımı ile açıldı.
 
Doğayla iç içe, oksijen deposu, çamlık ve Yozgat manzarası eşliğinde müşterilerine hizmet verecek olan restoranın açılışı sonrası açıklamada bulunan Belediye Başkanı Kazım Arslan, kır restoranın Yozgat’ın göz bebeği olduğunu söyledi.
 
Herkese iftiharla gösterilecek bir mekan olduğunu belirten Başkan Arslan, “Sene başında orman işletme müdürlüğünden Çamlık Milli Parkının tüm işletmelerini belediye olarak kiraladık. Restoranı da yaklaşık 600 bin lira harcayarak nezih bir mekan haline getirdik. Buraya gelen vatandaşlarımız sadece yemek yemeyecekler. Burada oluşturduğumuz sosyal alanlarda doyasıya vakit geçirebilecekler. Buraya gelen insanlarımız ATV araçları ile bisikletler ile çamlık içerisine yaptığımız gezinti yollarında çamlığı keşfetme imkanı bulacaktır. Önümüzde ki günlerde de iki adet fayton yine vatandaşlarımızın hizmetine burada sunulmuş olacak” dedi.
 
Vali Kemal Yurtnaç ise, Yozgat’ta düzgün zaman geçirilebilecek mekanlara ihtiyaç duyulduğunu ifade ederek, “Belediye başkanımıza bu güzel çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz. Biz Yozgat’ı termal kongre ve spor turizminin yeni adresi yapacağız dedik. Bu yapılan çalışmalar da birbirini tamamlayan çalışmalar. Bu ve buna benzer çalışmaları her zaman destekleyeceğiz” diye konuştu.
 
Milli parkta çalışmaların devam ettiğini hatırlatan Milletvekili Yusuf Başer de, “Çamlık Milli Parkını belediyemize tahsis ettik. Burada bulunan restoran belediyemiz tarafından restore edilerek güzel bir görünüme kavuştu. Bunun yanı sıra yine çamlık içerisinde doğa eğitim merkezi yapıldı. Cevdet Dündar göletinin etrafı güzelleştirildi. Burası her geçen gün gelişecek ve güzelleşecek” şeklinde konuştu.
 
Bozok Üniversitesi Rektör’ü Prof. Dr. Salih Karacabey ise, üniversiteye gelen öğretim üyelerinin, öğrencilerin ve misafirlerin gelebileceği güzel bir sosyal alan oluşturdukları için Belediye Başkanı Kazım Arslan’a teşekkür etti.
 
Açılış sonrası Vali Kemal Yurtnaç, Milletvekili Yusuf Başer ve Belediye Başkanı Kazım Arslan ATV aracı ile çamlık milli parkında kısa bir gezinti yaptı.