Çanakkale Geçilmez

Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101’nci yıl dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü etkinlileri kapsamında ortaokul öğrencileri 'Çanakkale Geçilmez' tiyatro gösterisi ve Çanakkale sergisi düzenledi.
Yayınlanma tarihi: 18 Mart 2016, Cuma günü, saat: 10:20

Yozgat Özel Ergin Koleji ortaokulu öğrencileri, "Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101’nci yıl dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü" etkinlileri kapsamında "Çanakkale Geçilmez" tiyatro gösterisi sahneleyerek, ardından "Çanakkale" sergisi düzenlediler. Tiyatronun ardından okul fuaye alanına açılan sergi büyük beğeni topladı.

Tarihimizi bilmez isek geleceğimize yön veremeyiz diyen Türkçe Öğretmeni Ahmet Çelik yaptığı açıklamada; "Çanakkale Deniz  Zaferi'nin 101’nci yıl dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü etkinlileri kapsamında öğrencilerimizle birlikte tiyatro gösterisi düzenleyerek ardından da Çanakkale Zaferi sergisi düzenledik.Öğrencilerimizi tarih bilincini yerleştirmek ve ecdadımızın ne şartlarda bu vatanı düşman istilasından silip süpürdüğünü hatırlamak için bir kez daha temsili Çanakkale de yaşananları canlandırdık. Bu tür yapılan etkinlikler tarihimizi daha iyi anlamamıza yardımcı olmakta. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları bizler için canlarını ortaya koyarak bu vatanı düşmanlardan temizlemiş. Bu günlere gelmemizi sağlamıştır. Bu bilinçle öğrencilerimize vatan, bayrak, millet sevgisini aşılayarak tarihimizi daha iyi anlamalarını sağlıyoruz” dedi. 

Etiketler: özel ergin koleji   yozgat   çanakkale  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 7 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki