Çekerek Belediyesi, Belediyeler Birliğinden hibe olarak temin ettiği itfaiye aracını makine parkına dahil etti. 

Çekerek Belediyesine borçlandırmadan alınan 5. araç olan, itfaiye aracının ilçeye hayırlı olmasını dileyen Başkan Bedrettin Bozkurt, "Belediyemizin tüm araçlarının ortalama yaşı 25 ile 40 yaş arasındaydı. 2 adet itfaiye aracımız vardı ve araçlarımızın yaşı 35 ve 36 idi. Uzun süredir en önemli sorunlarımızdan biri acil itfaiye aracıydı. Belediyeler Birliğinden hibe olarak itfaiye aracı temin ettik." dedi. 

Başkan Bozkurt, itfaiye aracının Çekerek'e kazandırılmasında katkıları ve gayretleri olan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Milletvekilleri Ertuğrul Soysal, Abdulkadir Akgül ve Yusuf Başer'e teşekkür ederek itfaiye aracının ilçe belediyesine kazandırılması için 2 yıl boyunca Ak Parti İlçe Başkanı Avukat Üzeyir İnce ile birlikte sürekli gündem takip yaptıklarını belirtti.

Başkan Bozkurt İtfaiye aracının teslim alınarak ilçeye getirilmesi üzerine şunları kaydetti. "Değeri 350-400 bin TL arasında olan itfaiye aracımız hibe olarak belediyemize kazandırılmıştır. 2 yıl içerisinde belediyemize hibe ve satın almalarla 5 araç kazandırılmasına rağmen belediyemiz bir kuruş borçlanmamıştır. Hatta geçen yıllardan alınan paletli kepçe ve zabıta aracına ait 300 bin TL'lik borçlardan paletli kepçenin borcu da bu dönemde ödenmiş olup zabıta aracının taksitleri de ödenmekte olup bir kaç ay içerisinde zabıta aracımızın da borcu bitmiş olacaktır. İlçe belediyemiz tarihinde bu araçlar ilk defa belediyemiz tarafından borçlanmadan ya satın alınmış ya da hibe olarak temin edilmiştir. Katkısı olanlara yürekten teşekkür ediyor, itfaiye aracımız ilçemize hayırlı olsun diyoruz."