Yozgat İl Genel Meclisi Başkanı Halil Şahbaz, kırsal alanlardaki yol çalışmalarının devam ettiğine dikkat çekerek, yollara standart getirildiğini söyledi. 

Yozgat İGM Başkanı Halil Şahbaz, tarihi Çeşka Kalesi yamacından Kızıltepe köyünegiden yolun genişletme çalışmalarının devam ettiğini aktardı. 

Şahbaz, Yozgat’ın tarihi ve turistik alanlarının yol bağlantılarının iyileştirilmeye başlandığını belirterek, 2017 yol yapım programı çerçevesinde Kızıltepe ile Çeşka Kalesi’ne giden yolda düzenleme ve genişletme çalışmalarının yapıldığını ifade etti. 

Kırsal alanlardaki yollara bu yıl ağırlık verdiklerinin altını çizen Şahbaz, köy yollarının sıcak asfaltla tanışacağını belirtti. 

Köy grup yolların kaliteli ve standartlara uygun olması için gerekli çalışmaların yapıldığını dile getiren Şahbaz, alt yapısı tamamlanan yolların sıcak asfaltla kaplandığını kaydetti. 

Şahbaz, “Geçen yıl planladığımız sıcak asfalt çalışmalarını bu yıl gerçekleştiriyoruz. Sezonun açılmasıyla birlikte çalışmalarımız hız kazandı. Zemin ve genişletme çalışmaları tamamlanan yollarımızda asfalt atılmaya başlanılacak. Yaz sezonu boyunca köy yollarımızın standardını yükseltmek için çalışmalarımız devam edecek” dedi. 

Şahbaz, bu yıl içerisinde 466 kilometre yol yapmayı planladıklarını sözlerine ekledi.