CHP’den suç duyurusu

CHP Yozgat İl Başkanlığı tarafından, hükümet yetkilileri, MİT Müsteşarı ve bazı üst düzey kamu görevlileri hakkında 'terör örgütüne yardım ettikleri' iddiasıyla suç duyurusunda bulunuldu.
Yayınlanma tarihi: 29 Mart 2016, Salı günü, saat: 10:42

CHP Yozgat İl Başkanlığı tarafından, hükümet yetkilileri, MİT Müsteşarı ve bazı üst düzey kamu görevlileri hakkında 'terör örgütüne yardım ettikleri' iddiasıyla suç duyurusunda bulunuldu.

Yozgat Adalet Sarayı önünde basın açıklaması yapan CHP İl Başkanı Abdullah Yaşar, 2009-2015 yılı arasında görev yapan hükümet yetkilileri, MİT Müsteşarı ve bazı üst düzey kamu görevlilerinin "teröre destek verdiklerini" öne sürdü.  

Yaşar, Cumhuriyet Halk Partisi olarak 2009 - 2015 yılları arasında terör örgütünün doğu ve güney doğu illerinde bir yığınak yaptığını, dönemin yetkililerinin ise görevlerini ihmal ettiklerini iddia etti. Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacaklarını ifade eden Yaşar, "Cumhuriyet Halk Partisi olarak 163 sayfadan oluşan ekinde delilleri olan dosyamızı Cumhuriyet Başsavcılığına sunacağız. Takdir yüce mahkemenin, karar kamuoyunundur" diye konuştu.

Etiketler: chp   yozgat   abdullah yaşar  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 1 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki