Çiftçiler Saman Sıkıntısı Yaşamayacak

Yozgat'ta hububat hasat döneminin başlamasıyla birlikte tarlada kalan sapların bol olması çiftçileri sevindirdi.
Yayınlanma tarihi: 05 Temmuz 2016, Salı günü, saat: 09:14

Yozgat'ta hububat hasat döneminin başlamasıyla birlikte tarlada kalan sapların bol olması çiftçileri sevindirdi. Bölge çiftçisi, hayvanların yem ihtiyacını temini için tarlasındaki sapları balya ve saman yaptırarak depoluyor.

Yerköy'ün Orhan Köyü çiftçilerinden Hacı Özbek, bu yıl yağışların bol olması sebebiyle buğday ve arpanın normal değerinde hasadının yapıldığını söyledi.

Özbek, "Köyümüzde hasada yeni başlandı. Önceki yıllarda kuraklıktan dolayı hasat sonrası saman sıkıntısı yaşardık. Bu yüzden biçilen tarlalarımıza tekrar tırmık çekerek hayvanlarımızın saman ihtiyacını karşılamaya çalışırdık. Bu yıl ise böyle bir sıkıntı yaşamayacağız. İnşallah kazasız ve belasız bir şekilde hasadımızı tamamlarız." dedi.

Nizam Bozkurt'ta benzer ifadeler kullanarak şunları kaydetti: "Bu yıl yağışların bol olması sıkıntı yaşamadan hasat dönemine girmemize sebep oldu. Önceki yıllarda kuraklıktan dolayı hasat döneminde ürün alamadığımız gibi hayvanlarımızın saman ihtiyacını da zor karşılıyorduk. Şuan için böyle bir sıkıntımız yok. bu kapsamda başka illerden özellikle Amasya ve Samsun bölgesinden ilçemize saman ve balya almaya gelen üreticiler oluyor."

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 5 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki