Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen 9'uncu Gurbetçiler Şöleninin son gününde Erzincan Cirit Atlı Spor Kulübünün yaptığı gösteriler nefes kesti.

Sorgun Yazlak Mahallesi Reisbey Köprüsü yakınlarında düzenlenen cirit gösterilerini Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Vali Kemal Yurtnaç ile birlikte izledi.

Erzincan Valisi Ali Arslantaş, gösteri sonrası yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajı vererek, "Bu topraklar üzerinde hür ve bağımsız yaşayabiliyorsak, atalarımızın geçmişte verdiği mücadeleler sayesindedir. Atalarımız yıllarca at üzerinde bu toprakları vatan edinmek için büyük mücadeleler verdi. Bizlere onlara çok şey borçluyuz. Allah yattıkları yeri nur, mekanlarını cennet eylesin" dedi.

Vali Kemal Yurtnaç ise," 9’uncu Gurbetçiler Şöleninin son gününde sizlerin arasında olmak bana gurur verdi. Bugün ata sporlarımızdan biri olan cirit gösterileri ile şölen sona erdi. İnşallah önümüzdeki yıllarda da şölenleriniz hep böyle birlik ve beraberlik içerisinde geçer. Bizler valilik olarak bu tür sosyal ve kültürel faaliyetlkeri destekliyoruz ve desteklemeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Belediye Başkanı Ahmet Şimşek de gurbetçiler şöleninin bu yıl dolu dolu geçtiğini belirtti.