Özellikle hafta sonlarında herkesin buluşma noktası haline gelen Dutluk Parkı, şehir dışından gelen günübirlik  misafilerini de ağırlıyor.

Sorgun Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Dutluk Parkı’na çocukların sevdiği çizgi film karakterlerinin figürlerini yerleştirmeye başladı.  Klasikleşmiş çizgi film karakterleri ‘Red Kit ve Dalton Kardeşler’ ile ‘Şirinler’ figürlerini parka yerleştiren ekipler, önümüzdeki günlerde de masal kahramanlarından Nasreddin Hoca, Alaaddin ve Sihirli Lambası, Karaoğlan ile at ve keçi figürlerini de parka yerleştirecek.

ÇOCUKLAR KADAR YETİŞKİNLER DE MUTLU
Çizgi film kahramanlarını parklarda gören çocukların mutlulukları gözlerinden okundu. Çizgi film karakterleri ile bolca fotoğraf çektiren çocuklar kadar, aileleri de yapılan çalışmadan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi. Kendi çocukluk yıllarına dair anıları yaşadıklarını ifade eden bazı vatandaşlar, ekiplere teşekkür etti.

Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, “Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından çocukların parklarda daha çok vakit geçirmeleri ve gönüllerince eğlenmeleri amacıyla Dutluk Parkı’na çizgi film karakterlerinin figürleri yerleştirildi. Ayrıca ekiplerimiz tarafından yine Dutluk Parkı’nda ağaçların üzerlerine konulan renkli süs lambaları akşam saatlerinde parkımızın görselliğine katkıda bulunuyor” dedi.

Park ve bahçelere yapılan hizmetlerin vatandaşlar için olduğunun altını çizen Başkan Şimşek, “Halkımızın yapılan hizmetlere sahip çıkacağından hiç kuşkumuz yok. Bazı kişilerce park içerisinde konulan oyun araç gereçleri ile bankların kırıldığı ve kullanılamaz hale getirildiğini görüyoruz. Kırılanların yerine yenilerini yapıyoruz. Vatandaşlarımızdan bu konuda daha hassas davranmalarını bekliyoruz” dedi.