Yozgat Belediyesi, Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya Çocuk Meclisi üyeleri de katıldı. İlk defa belediye meclis toplantısına katılan Çocuk Meclisi üyeleri, Belediye Meclisi üyeleri ile tanıştılar, toplantıyı izlediler. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Kazım Arslan, “İçinizden birileri zamanı geldiğinde bu koltuklara oturacak, memleketine hizmet edecek. Bizler de sizlerden güzel çalışmalar bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Belediye Meclisi Belediye Başkanı Kazım Arslan başkanlığında, belediye meclis salonunda bir araya geldi. 

Toplantıda gündemde yer alan maddeleri görüşen üyeler, görüşülen konuları karara bağladı. Meclis toplantısının birinci gündem maddesi Yozgat Ticaret Odası ile belediye arasında yapılacak olan arsa takası maddesi oldu. Konuyla ilgili okunan raporlar doğrultusunda meclis üyeleri belediye ile TSO arasında yapılacak olan arsa takasını onaylayarak oy birliğiyle kabul etti. 

Gündemin ikinci maddesinde ise ilimizde faaliyet yürüten hafriyat kamyonlarına araç takip sistemi takılması hususu görüşülerek karara bağlandı. 

Buna göre bundan sonraki süreçte hafriyat kamyonlarının zorunlu olarak araç takip sistemi kullanacağı ve belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından bu araçların denetiminin yapılarak, hafriyat alanı dışına hafriyat dökülmesi ve çevre kirliliğinin önüne geçileceği ifade edildi. 

Meclisin üçüncü gündem maddesi ise belediyenin ORAN Kalkınma Ajansı aracılığıyla yürüteceği proje için başkan Kazım Arslan'a imza yetkisi verilmesi oldu bu maddeyi de oybirliğiyle kabul eden meclis, son olarak Yozgat Belediyesi'nde görevli 9 memurun kadro derecelerinin yükseltilmesi hususunu görüşerek oy birliğiyle kabul etti ve karara bağladı. 

Meclis toplantısı gündem dışı maddelerin görüşülmesiyle son buldu.