Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Yozgat Şubesi Başkanı Ferudun Daştan, 13 Nisan'da gerçekleştirecekleri açılışın ardından Yozgat'ın sanayicisi, bürokrasisi, işverenleri, siyasetçisi, ve sivil toplum örgütleri ile 'Yozgat'a ne yapabiliriz' ana fikrinde, ortak paydasında bir araya gelmek istediklerini söyledi.

MÜSİAD Şube Başkanı Ferudun Daştan, Organize Sanayi Bölgesi başta olmak üzere iş dünyasına gerçekleştirdiği ziyaretlerin yanı sıra bürokrasiye de ihmal etmiyor. Daştan, son olarak İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, SGK İl Müdürü Bilal Keskin, İl Müftüsü Salih Sezik, Bilim ve Sanayi ve Teknoloji Müdürü Mualla Taşkesen'i makamlarında ziyaret etti.

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaretlerde Daştan, MÜSİAD ve Yozgat yapılanması hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

ORTAK PAYDAMIZ YOZGAT
Daştan, ziyaretlere ilişkin açıklamasında: "Organize Sanayi Bölgesini sıklıkla ziyaret ediyoruz. Bununla birlikte kurumları ziyaret ediyoruz. Yozgat'ta MÜSİAD'ın olduğu, bir çabanın olduğunu insanlara anlatıyoruz ve herkesten ciddi teveccüh ve destek görüyoruz.  MÜSİAD'ın bu güne kadar olmamasının eksikliğini ziyaretlerimiz sırasında da kurum temsilcileri dile getiriyor. Dolayısıyla biz artık sivil toplum örgütüyüz, iş verenler kulübüyüz ama siyasetin yürüyüşünde de fikirlerimizi çekinmeden dile getiriyoruz. Dün söyledik, bu gün de söylüyoruz, yarın da söyleyeceğiz bütün amacımız Yozgat'ın bürokrasisi, sanayicisi, iş verenleri ve diğer sivil toplum örgütleri ile bir araya gelip 'Yozgat'a ne yapabiliriz' ana fikrinde, ortak paydasında buluşmaktır. Bu fikri ziyaretlerimizde paylaşıyoruz" dedi. 

13 NİSAN MİLAT OLACAK
Daştan, 13 Nisan'ın MÜSİAD'ın Yozgat'taki yapılanması ve gelişimi adına önemli bir milat olacağını dile getirdi.

MÜSİAD Yozgat Şube binasını 13 Nisan'da düzenlenecek geniş katılımlı bir törenle hizmete sunacaklarını kaydeden MÜSİAD Şube Başkanı Ferudun Daştan, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Özellikle 13 Nisan'daki açılışımızdan sonra Yozgat'la inşallah daha çok kucaklaşıp, daha çok bir araya geleceğiz. Yozgat sanayisini nereye götürebiliriz noktasında fikir alışverişi yapacağız. Sanayi bir yere gidecekse bunun lokomotifi bürokrasi olacak. Bürokrasiyi çok iyi gördüm, enerjisini hissettim, desteklerini hissettim bu da bize şevk veriyor.

Dolayısıyla 13 Nisan'daki açılışımızdan sonra inşallah hep beraber, bürokrasimizle, işadamlarımızla, sivil toplum örgütlerimizle bir sinerji oluşturacağız ve bunun sürdürebilir olduğunu hep beraber göstereceğiz inşallah."

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINI DA ZİYARET ETTİ
Öte yandan Daştan, ziyaret programına Yozgat Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği, İlim Yayma Cemiyeti, Milli Türk Talebe Birliği, Türkiye Gençlik Vakfı'nı (TÜGVA)  da dahil etti.

Daştan, sırasıyla Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Nedim Elmalı, İlim Yayma Cemiyeti Şube Başkanı Ahmet Topuz'u, Milli Türk Talebe Birliği'ni ve TÜGVA'yı da ziyaret ederek, MÜSİAD'ın iş dünyası ile birlikte sivil toplum kuruluşlarına bakış açısına dair bilgi verdi, istişarede bulundu.