Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Yozgat Başkanı Ferudun Daştan, Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) şampiyonluk mücadelesi veren Yozgatspor 1959 Futbol Kulübüne anlamlı bir destekte bulundu.  

Yozgat’ta kısa bir süre önce yapılanma sürecine başlayan ve Nisan ayında yapılacak açılışa hazırlanan MÜSİAD Yozgat Şubesinin Başkanı Ferudun Daştan, kırmızı-siyahlı forması ile kentin futboldaki temsilcisi olan Yozgatspor 1959 FK’yı, zirve mücadelesinde yalnız bırakmadı. Daştan, önceki gün şube müdürü Bayram Millet ile birlikte kulüp binasında Yozgatspor Asbaşkanı Ahmet Akgün’ü ziyaret ederek, destek çekini teslim etti. 

FERUDUN DAŞTAN:  YOZGAT’IN RENGİ YOZGATSPOR’DUR
MÜSİAD’ın kısa bir süre önce yapılanma sürecine girdiğini hatırlatan Daştan, Nisan ayında yapılacak açılışın ardından şehrin ekonomiden sosyal hayata, spordan sanata kadar pek çok alanında yer alacak bir sivil toplum kuruluşu olacaklarının altını çizdi.

Yozgatspor’un şehrin futboldaki temsilcisi olduğunu hatırlatan MÜSİAD Başkanı Daştan, Bölgesel Amatör Lig’de verilen şampiyonluk mücadelesine duyarsız kalmak istemediğini söyledi. 

Yozgatspor’un verdiği zorlu zirve mücadelesinin takipçisi olduğunu kaydeden Daştan; “Bu süreçte kısa vadede de olsa karınca kararınca Yozgatspor’un yanında olmak istedik. İnşallah ilerleyen süreçte MÜSİAD yönetim kurulumuzla birlikte daha önemli çalışmaların altına imza atacağız. Yozgatspor’un başarısını ve elde edeceği şampiyonluğu önemsiyoruz, bu zorlu süreçte başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu.

AKGÜN: MÜSİAD’IN DESTEĞİ MORAL OLDU
Yozgatspor 1959 FK Futbol Kulübü Asbaşkanı Ahmet Akgün, MÜSİAD Başkanı Ferudun Daştan’a hassasiyetinden ötürü teşekkür etti. 

Daştan’a, ‘Sizlerin bu gün burada olmanız, Yozgatspor’un zorlu sınavında moral desteğinde bulunmanız bizlere güç verdi, moral aşıladı’ ifadeleri ile teşekkür eden Akgün, şunları söyledi: “İnşallah kalan maçlarımız da kazanarak bulunduğumuz ligde şampiyonluk yaşamak istiyoruz. Bu süreçte taraftarımızdan ve Yozgatlı’dan yanımızda olmalarını, destek vermelerini istedik. Bir futbol takımı için moral ve motivasyon her şeyden önemli. Sizler bu gün yanımızda oldunuz teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. 

Ziyaretin sonundan Daştan, destek çekini Akgün’e takdim etti.