Akdağmadeni Belediyesi gerçekleştirdiği projelerle, bölgesinde örnek ve model şehir olarak çehresini değişmeye devam ediyor. Belediye Başkanı Suphi Daştan yıkımı tamamlanan eski terminal binası yerine yapılacak olan yeni projenin müjdesini verdi ve projenin detaylarını açıkladı.

Daştan kısa süre önce yıkımı tamamlanan eski terminal alanına yapılacak olan ve vatandaşlarda da büyük merak uyandıran projenin müjdesini verdi. Daştan, "toplamda 7800 m2 inşaat alanıyla çoğu il belediyelerinin cesaret edemeyeceği bir projeyi ilçemize kazandırmak için çalışmalara başladık" dedi.

Akdağmadeni bizim göz bebeğimiz diyerek sözlerine devam eden Daştan şunları söyledi: "13 yıldan bugüne kadar ilçemizde neredeyse gerçekleştirmediğimiz proje kalmadı. Tabi bu büyük projeleri gerçekleştirirken değerli vatandaşlarımızın desteğini güçlü bir şekilde hissediyoruz ve takdir edilen çalışmaları birlikte başarıyoruz. Yeni Şehirler arası yolcu terminalinin hizmete başlamasıyla birlikte ilçemizin ortasında kalan ve kapladığı alan itibariyle de büyük olan eski terminal binasının yıkımını tamamladık. Bu bölgeye yapılacak olan yeni Proje’nin oluşmasında vatandaşlarımızın görüş ve önerilerine de önem verdik. 3600 m2 kapalı alan, 4200 m2 peyzaj alanı, alt katın ön cephesinde mükemmel bir şekilde dizayn edilmiş iş yerleri, ilçemizde yaptığımız üçüncü kapalı otopark olacak olan kapalı minibüs otoparkı, vatandaşlarımızın yorgunluğunu atabileceği modern bir şekilde tasarlanmış kafeterya, çocuk oyun alanları , yeşil alanlar, dinlenme alanlarıyla birlikte tam manasıyla bir çekim merkezi haline gelecek Akdağmadeni’nin vizyonunu ortaya çıkaran bir yapıyı daha ilçemize kazandıracağız" ifadelerini kullandı.

Daştan, "Sizlerde takdir edersiniz ki son on üç yılda gerçekleştirilen projelerle Akdağmadeni topyekûn değişmiş, sürekli ve istikrarlı bir şekilde gelişerek de çağdaş bir şehir görünümüne bürünmüştür. 2017 yılının ikinci projesi olan eski terminal bölgesine yapacağımız projeyle vatandaşlarımıza ve ilçemize değer katmaya devam ediyoruz. Kısa süre sonra ihalesi yapılarak yapımına başlanacak olan bu devasa projenin ilçemize vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi