Yozgat İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Akdağmadeni Devlet Hastanesi Acil Servis Giriş yolunda, kış aylarının sert geçmesi nedeniyle buzlanmayı önleyici sistem çalışmaları başladı. 

Akdağmadeni Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Münir Kiper Aslan yaptığı açıklamada şunları söyledi; “2015 yılında açılan Akdağmadeni Devlet Hastanesi yeni binasında hastalarına hizmet sunmaktadır. Ancak sunulan hizmet kış aylarında aşırı soğuklar nedeni ile özellikle acil servis ulaşımında sekteye uğramaktadır. Hastaların acil servise ulaşımı yolda buzlanma nedeni ile zorlaşmaktaydı. Bu sebeple çözüm arayışına giren hastane yönetimi olarak bizler, yurdumuzda henüz yaygın olmayan yol ısıtma projesini daha iyi hizmet verebilmek için kollarımızı sıvadık. 

Bu hafta içerisinde inşaatına başlanan sistem Akdağmadeni belediyesinin de desteği ile önümüzdeki hafta hizmete açılacak ve zorlu kış aylarında hastalar güvenle acil servise ulaşabileceklerdir. Hastalarına hizmette vizyonunu genişleten Akdağmadeni devlet hastanesi hizmet anlayışında yeniliklere devam etmektedir” dedi.