Yozgat Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Yozgat Şehir Hastanesinde doktorların gönüllü olarak, talebi üzerine Ramazan ayına özel iftardan sonra poliklinik hizmeti verilmeye başlandı. 

Saat 21.00’den 24.00’e kadar Dâhiliye, Kardiyoloji, Göz ve Çocuk polikliniklerin Ramazan ayına özel hizmete girdiğini söyleyen Yozgat Şehir Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Aziz Ahmet Sürel yaptığı açıklamada şunları söyledi; “ Ramazan ayında hastalarımız orucunun bozulma olasılığı düşüncesi ile gelmeyebiliyorlar, ya da Ramazan ayında halsizlik nedeni ile erteleyebiliyorlar. Hastanemiz doktorlarından iftar sonrası poliklinik yapalım önerisiyle gelmemeleri bizleri çok mutlu etti ve hayata geçirdik” dedi. 

İlk kez akşam bir poliklinikte muayene olduklarını söyleyen hastalar uygulamadan oldukça memnun.

Ramazan ayı boyunca hastaların daha konforlu hizmet alabilmeleri için acil servis hizmetlerinin içinde;  Dâhiliye, Kardiyoloji, Göz ve Çocuk polikliniklerin hafta içi açık olacağını belirten Yozgat Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca; “ Doktorlarımıza bu mübarek ayda göstermiş oldukları fedakârlıklarından dolayı teşekkürlerimi borç bilirim. Vatandaşlarımızın memnun kaldıklarını görmek bizleri sevindirdi. Vatandaşların memnuniyeti, mutluluğu, sağlık çalışanlarının mutluluğu hepimizin arzuladığı bir şey. Biz bu mutluluğu görünce bizim de çalışma şevkimiz ve azmimiz artıyor. Ramazan ayının sonuna kadar uygulamamız aynı şekilde devam edecek. Hafta içi saat 21.00-24.00 arası vatandaşlarımız gelip, muayenelerini olabilirler” dedi.