Sağlık Bakanlığı’nın kriterleri doğrultusunda Yozgat’ta normal doğuma yönelik çalışmalarda; 2017 yılında en çok katkı sağlayan ebelere başarı belgesi verildi.

Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın “Doğum hizmetlerini güçlendirme çalışmaları” kapsamında normal doğum yaptırma sayısı yüksek olan ebelere başarı belgesi verilmesine yönelik kararı doğrultusunda başarı belgesi almaya hak kazanan ebelere törenle, Yozgat İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin tarafından belgeleri verildi.

Yozgat’ta en çok normal doğum yaptıran Yozgat Şehir Hastanesinden Hatice Uyar, Sorgun Devlet Hastanesinden Leyla Ünlü ve Akdağmadeni Devlet Hastanesinden Pelin Bekdur layık görüldü.

Yozgat İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin törende yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Ebelerimiz kadının, ailenin ve toplumun sağlık danışmanlarıdır. Sağlık sisteminin başarıya ulaşmasında her sağlık çalışanının yeri vazgeçilmezdir. Bunlardan biri de ebe arkadaşlarımızdır. Zaman kavramı gözetmeksizin tüm zorluklara rağmen özveri ile bu kutsal görevi yerine getiren tüm ebelerimize teşekkürlerimi sunuyorum. 2017 yılında Bakanlığımızın öncülüğünde normal doğuma en çok katkı sağlayan ebelerimize başarı belgelerini de vermiş bulunmaktayız. Kendilerini kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.