Yenilikçi uygulamaların eğitim sistemine kazandırılması, öğrenci ve öğretmenlere daha iyi imkânların sunulması ve 2023 Türkiye Vizyonu’nun gerektirdiği hedeflerin yakalanmasının desteklenmesi amacıyla Bakanlığın 2016 / 6 genelgesi çerçevesinde “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Töreni” düzenlendi. Beş kategoride, 2581 başvuru içerisinden 94 proje, bölgesel ödüle layık görüldü.
 
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Orta Anadolu Bölge Ödül Törenine; Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Stratejik Planlama ve Yönetim Daire Başkanı Ahmet Er, Yerköy İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yavuz ve ödül almaya hak kazanmış diğer il, ilçe millî eğitim müdürleri, Yerköy Nurdoğdu Ortaokulu proje ekip üyeleri katıldı.

Protokol üyeleri Program öncesinde salon girişinde oluşturulan proje stantlarını gezerek, projeler hakkında bilgi aldı. Daha sonra ödül törenine geçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri tanıtım videosu gösterime sunuldu.

Konuşmaların ardından Sivas, Yozgat, Kırşehir ve Kayseri illerinin projelerini anlatan tanıtım videoları gösterime sunuldu. Tanıtım videolarının ardından ödül töreni gerçekleştirildi. Projeleri hayata geçiren okullar ve proje ekiplerine ödüllerini Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Stratejik Planlama ve Yönetim Daire Başkanı Ahmet Er, Sivas Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy takdim etti.