İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, 2016-2017 eğitim öğretim döneminde kaliteyi artırmak adına yoğun çaba içerisinde olduklarını söyledi. 

Yozgat'ta yeni eğitim sistemine geçişin ardından yaz dönemi hazırlıklarını aralıksız devam ediyor. 

İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, geçiş dönemlerinin her zaman sıkıntılı olduğunu belirterek, ancak Yozgat'ta yaşanabilecek sıkıntıların önüne geçtiklerini belirtti.İl Milli Eğitim Müdürü Kuş, eğitim öğretime ara verilen yaz döneminde il genelinde yapımı devam eden okul inşaatı çalışmalarını yakından takip ettiklerini aktardı. 

Kuş, "Öğrencilerimizin tercih ve tatil heyecanlarının devam ettiği şu günlerde çalışma arkadaşlarım ve ilçe müdürlerimizle birlikte yeni eğitim dönemine en az problemle girebilmek için gereken tedbirleri alıyoruz. Eğitim öğretim başlamadan, inşaat, boya, donatım ihtiyaçlarının karşılanması gerekiyor. Büyük bir hızla genç nesle eğitim ortamı hazırlama gayreti içerisindyiz. Bu yıl öğretmen, öğrenci ve biz idarecilerle birlikte daha çok eğitim ve öğretimde kaliteyi artırmak amaçlı çalışmalar gerçekleştireceğiz. Eylül ayında okulların açılışına kadar okullarımızdaki tüm eksiklikleri imkanlar ölçüsünde gidermek zorundayız" dedi.