Seçime kadar yazacağımız son yazımız olsun, bunu da kısa ve öz tutalım inşâAllah!

5 senede nelerin yapıldığına, nasıl yapıldığına ve Yozgat’ın çehresinin ne denli değiştiğine şahitsin sen...

Lütfen, sandığa giderken, yürüdüğün yola iyi bak! Dr. Kazım Arslan’ın eserlerini göreceksin, görmemezlikten gelme... Evvel adalet, ahir adalet anlayışı ile git, sandığı patlat ve gel!

Sana korku aşılamaya çalışanlara, ‘Pusulanın fotoğrafını çek!’ diyenlere, millete tepeden bakan sözde ‘Gönülcülere’ gereken cevabı vermen için son dönemeç 31 Mart!

Bırakın cesaret olsun sevginizde 
sevginizle yürümelisiniz 
size korku salanın üstüne!
” 

Merhum Mütefekkir Salih Mirzabeyoğlu’nun bu sözünü şiar edinip, korku yönlendirmesi yapanların suratına haykır ‘VEFA’nın ne demek olduğunu ve göster sevginle beraber inancını! 

Yine Salih Mirzabeyoğlu’ndan şu paragrafa dikkat çekmek istiyorum:

Sahte kemallerin ruhumuza aşıladığı aklî ve hesabî kaygılara karşı, çok defa, anî ve iptidaî ruh fışkırışlarının vasıtasızca erdiği idrak imtiyazı... Halk idrakı ve halk kahramanları hep bu sır noktasına bağlıdır; ve, bu kalp içi noktanın verdiği bedahet hükümleriyle harekete geçen kol, dünyanın en güçlü makinesinden daha kuvvetlidir!

Halk idrakı neticesinde, lider olarak gördüğü Kazım Arslan’a ‘Yürü’ dedi, ve O da yürüdü! Bunu sindiremiyorlar, bu sevgiyi hazmedemiyorlar, ne yapsalar boş, Kazım Arslan’ın kazanacağını onlar da biliyorlar artık!

Sahtelere, gösterişlilere, taşıma suyla değirmen döndürenlere karşı cevabın ‘Sağ Alt Köşe’ olsun Yozgat!

Çamlık’tan, Nohutlu Tepesine Teleferik hattı...
Saat Kulesi-Spor Vadisi arası Nostaljik Tramvay...
İstanbulluoğlu Mahallesi Konak Sokak Oluşturulması...
Çapanoğlu Büyük Camii Çevre Düzenlemesi 

...

Siz bu adamın yaptıklarına şahitsiniz, çalıştı!
Çalmadı, çaldırmadı!
Aday gösterilmediği gün, belediyeye gelip cirit atan müteahhitlerin gözündeki mutluluk bile, Kazım Başkanı desteklemenin şeref meselesi olduğunu destekler nitelikte!

Yozgat’a bir başkan geldi, pir geldi... Değerini bil Yozgat! Hizmet edeni kaybetme... Sen daha iyilerini hakediyorsun, ve sana daha iyilerini sunan bir başkanın var artık! Makus talihin döndü! Bazıları gibi ‘Yozgat gelişmeme cezası aldı.’ diyenlere karşılık, ‘Geliştirmeme şahit ve destek ol!’ Yozgat, diye haykırdı Kazım Arslan...

Hastalanmış ve bitap düşmüş Yozgat’a bir Doktor lazımdı! Yozgat hâlâ iyileşme sürecinde! 

Karar senin, Türkiye’nin kalbi Yozgat! 
El Birliği olmak gayesiyle, omuz omuza, durmadan duraksamadan Yozgat’a hizmet edenlere destek olmak için sandıkta TARAF olmaya var mısın?

Gölge adamlara, teyze baylara, kraldan çok kralcı geçinenlere dur demez isen, suçluları haklı çıkarmış olursun Yozgat! Bunu yapmayacağına eminim!

Hani Üstad Necip Fazıl Kısakürek diyor ya: 

Ortada kimse yoktu biz sökerken bayırı,
Açıldı şimdi sahte mürşitler panayırı.
"

Yozgat için hizmet etmeye niyet ederken, kimseye eyvallahı olmayan bu başkan, her mahallesi ile hizmet götürmüşken memleketin her yerine, bugünkü sözde Yozgat Sevdalısı adaylar, o gün neredeydi?

Son olarak yine Üstad’dan bir şiirle:

Mehmed'im, sevinin, başlar yüksekte! 
Ölsek de sevinin, eve dönsek de! 
Sanma bu tekerlek kalır tümsekte! 
Yarın, elbet bizim, elbet bizimdir! 
Gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir!

Şimdiden ilan ediyoruz ki, 31 Mart günü bir umut olarak yükselecek olan Kazım Arslan, seçimin mutlak kazananıdır!

Sahi kaç başkanın oldu Yozgat? Makam aracını satıp, halkının içinde halkı ile beraber yürüyen! Sahip çıkmak senin borcundur güzel şehir!

Allah yâr ve yardımcısı olsun!

Fatih Tuğra Doruk