Sorgun Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımının sandalye ihtiyaçlarının karşılanması için Sorgun Engelliler Umut Spor Kulübü Derneği tarafından Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi’ne (TANAP) sunulan ‘Sahada Engeller Ortadan Kalkıyor’ projesi kabul edildi.

Oran Kalkınma Ajansı Yozgat Yatırım Destek Ofisi tarafından yazımı gerçekleştirilen ve TANAP’tan geçen ‘Sahada Engeller Ortadan Kalkıyor’ projesi sonunda yaklaşık 127 bin lira değerinde 5 engelli sporcu tekerlekli sandalyesi, Sorgun Engelliler Umut Spor Kulübü Derneği Tekerlekli Basketbol takımına kazandırılmış olacak.

ORAN Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi İl Koordinatörü Timur Yıldız, Vali Kemal Yurtnaç’ın talimatları ile harekete geçerek, Sorgun Bedensel Engelliler Umut Derneği Spor Kulübü ile ortaklaşa olarak ‘Sahada engeller ortadan kalkıyor’ isminde TANAP Sosyal Destek Programından yararlanmak üzere bir proje yazdıklarını söyledi. Yazılan projenin TANAP tarafından kabul edildiğini dile getiren Yıldız, 127 bin lira destek aldıklarını ve alınan bu destek ile 5 tane engelli sporcu sandalyesi alacaklarını belirtti.

Sorgun Bedensel Engelliler Umut Derneği Spor Kulübü Başkanı Zeynep Ertal Altunkuyu Bölgesel Tekerlekli Sandalye Lig’inde kulüplerinin mücadele ettiğini, hasta sandalyesi ile başladıkları spora TANAP Sosyal Destek Programı kapsamında alınacak destek ile artık sporcu sandalyeleri ile spor yapacaklarını ifade etti. Proje yazma esnasında Yozgat ORAN Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi’nin kendilerine büyük destek olduğunun altını çizen Altunkuyu, ‘’Yozgat Oran Kalkınma Ajansı ile ortaklaşa hazırladığımız ‘Sahada engeller ortadan kalkıyor’ projesinin kabul edilmesinden dolayı çok mutluyuz. ORAN Kalkınma Ajansının Yatırım Destek Ofisinin büyük desteği ile bu proje kabul gördü. Bu projede bizlere desteklerini esirgemeyen ve her zaman bizlerin yanında olan, maçlarımızı takip eden ve bize moral veren Valimiz Kemal Yurtnaç’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" şeklinde konuştu.