Engellilerden Basketbol Takımı

Sorgun’da engelliler Zeynep Ertal Altunkuyu’nun girişimleriyle önce Sorgun Engelliler Umutspor Kulübü Derneğini, ardından da Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımını kurdular.
Yayınlanma tarihi: 24 Ağustos 2015, Pazartesi günü, saat: 09:35

Sorgun Engelliler Umutspor Kulübü Dernek Başkanı Zeynep Ertal Altunkuyu önderliğinde kurulan Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı çalışmalarına başladı.

Altunkuyu, mayıs ayında kurulan derneğin, Sorgun Engelliler Umut Derneği’nden sonra engellilerin umudu olan ikinci dernek olma özelliği taşıdığını, engellilerin engellenmediği bir hayat istediklerini belirterek “Derneğimizin tescilini mayıs ayında yaptırdık. Engellilerin spora bakış açısını değiştirmek, onları sporla buluşturabilmek amacıyla derneğimizi kurduk. Derneğimiz çatısı altında da basketbol takımımızı kurarak 2015-2016 basketbol liglerinde oynayıp tüm engelleri aşmak için bir adım daha atmış bulunuyoruz.” dedi.
 
Hayatın tüm alanlarında bu hayatın birer parçası olan engelli vatandaşların da olduğunu söyleyen Altunkuyu, “Sorgun’da engelliler olarak ürettiğimiz doğal sabunlarla kendimizi gösterip engellerimizi aştık. Bunu ürettiğimiz  doğal sabunlarımız  dışında sporla da göstermek istiyoruz. Bizler kendimizi engelli olarak görmüyoruz yeter ki engellenmeyelim. Bu hayatta biz de varız” diye konuştu.

Altunkuyu, şimdiye kadar desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ettiğini, kendilerine olan desteğin arttığını gördükçe çok mutlu olduklarını sözlerine ekledi.(sorgun postası)

Etiketler: engelli   spor   basketbol  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 6 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki