Yozgat Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen ve Esenli Bilal Şahin Huzurevi sakinlerinin ürünlerinin de olduğu sergi açıldı.

Sergiye İl Milli Eğitim Müdür Vekili Fatih Erdoğan, İl Kültür Turizm Müdürü Lütfü İbiş, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İbrahim Yücel, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Fazlı Açıkgöz, Yozgat Kraft Torba Fabrikası Genel Müdürü Recep Şakı ve vatandaşlar katıldı.

Sergi açılışı sırasında konuşan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Fatih Erdoğan, "Eğitim insan doğumunda başlayıp ölünceye kadar devam eden bir süreçtir. Eğitim dediğimizde sadece okullar akla gelmemeli. Görüldüğü üzere huzurevinde dahi eğitim öğretim faaliyetleri devam edip bu şekilde güzel sergiler ile meyvesini vermektedir. Huzurevi sakinlerinin bizler için yapmış olduğu ürünler gerçekten çok anlamlı ve bir o kadar da değerli. Aynı zamanda bu sergi bize eğitim ve öğretimin yaşının olmadığının bir kanıtıdır. Bu serginin oluşmasında emeği geçen herkese teşekkür eder daha nice sergilerde görüşmeyi dilerim" dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürü İbrahim Yücel, huzurevinde kalan yaşlıların boş oturmak yerine her zaman bir şeyler üretmeyi istediklerini belirterek, "Huzurevinde kalan annelerimiz, ninelerimiz genelde örgü örerken, erkeklerde kendilerini meşgul edebilecekleri çalışmalar yapıyor. Yozgat Alparslan Türkeş Huzurevinde kalan bir yaşlımız çok güzel bir beşik üretiyor. Bu kursun düzenlenmesi ve serginin açılmasında bize maddi manevi destek sağlayan Hayırsever İş Adamımız Bilal Şahin beye'de ayrıca teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Yozgatlı hayırsever iş Adamı Bilal Şahin'in kurs giderleri ile ilgili maddi anlamda oluşmasına destek sağladığı sergi, protokol üyelerinin kurdele kesme törenin ardından tanıtıma açıldı.

Vatandaşlar tarafından da büyük ilgi gören sergi konukların stantları gezmesi ile son buldu.